SuchéČištěníKoberců.cz » Vysavače a příslušenství » Recenze vysavačů » Recenze vysavače Sencor SANTI SVC 770SL
|

Recenze vysavače Sencor SANTI SVC 770SL

Před čtyřmi nebo pěti lety do naší rodiny přibyl další člen. Od té doby se pravidelně zúčastňuje celobytového úklidu a je naším věrným pomocníkem. Těm rodinám a domácnostem, které takového pomocníka v současné době postrádají, přináším následující recenzi.

Technické parametry a popis vysavače Sencor SANTI SVC 770SL

Tento malý úklidový pomocník jistě zaujme nejedno oko jednoduchým, přesto příjemným designem. Jedná se o sáčkový vysavač, který je díky své velikosti i nízké hmotnosti (dle oficiálního údaje od výrobce 4,1 kg) snadno přenositelný a manipulace s ním je tak tedy nenáročná a převážně pohodlná. Zajímavostí u tohoto typu jsou kromě jiného s tím související pogumovaná kola, která zajišťují snadný pojezd. Pokud jste jako já majitelem v poslední době velmi oblíbených plovoucích podlah, nemusíte se díky nim bát o jejich jakékoliv poškození.

Je však třeba zmínit, že se jedná o již ukončený model.

Parametry vysavače Sencor SANTI SVC 770SL

 • Výrobce a model: Sencor SANTI SVC 770SL
 • Typ vysavače: podlahový, sáčkový
 • Maximální příkon: 1800 W
 • Nominální příkon: 1600 W
 • Sací výkon: 300 W
 • Filtrace: pětistupňová, HEPA filtr
 • Akční radius: 7,5 m
 • Délka přívodního kabelu: 5 m
 • Hmotnost: 4,1 kg
 • Rozměry: 410 x 275 x 265 mm (délka x šířka x výška)
 • Objem prachového sáčku: 3,5 l
 • Provedení trubice: nerezová, teleskopická
 • Maximální hlučnost: 78 dB 
 • Další funkce: indikátor naplnění sáčku na prach, automatické navíjení kabelu, elektronická regulace sacího výkonu, termostat (tepelná pojistka) zabraňující přehřátí motoru, omyvatelný HEPA. filtr (protialergický)
  Sencor SANTI SVC 770SL_1
  Vysavač Sencor SANTI SVC 770SL

Popis vysavače Sencor SANTI SVC 770SL

Stříbrno-zelené tělo je vyrobeno z odolného plastu. Jsou na něm umístěny dvě tlačítka, pomocí kterých s vysavačem pracujeme. Jedno z nich slouží pro jeho uvedení do chodu či pro následné vypnutí, zatímco stisknutím druhého pohodlně navineme přívodní kabel. Tlačítka jsou spojeny rukojetí sloužící pro snadný přenos vysavače. Stojí na dvou pogumovaných měkčených kolech, které jsou též z plastu.

Přečtěte si také:  Recenze vysavače Vorwerk Kobold VK150
Sencor SANTI SVC 770SL_2
Vysavač Sencor SANTI SVC 770SL
Sencor SANTI SVC 770SL_5
Vysavač Sencor SANTI SVC 770SL
Sencor SANTI SVC 770SL_6
Vysavač Sencor SANTI SVC 770SL – prachový sáček
Sencor SANTI SVC 770SL_7
Vysavač Sencor SANTI SVC 770SL – HEPA filtr

Vysavač se otevírá z přední strany. Uvnitř je pak prostor vyhrazený pro sáček s prachem a nečistotami. Na zadní straně se nachází filtrace pro zachycování prachu se sundavacím krytem. Malý otvor viditelně umístěný před rukojetí jasně indikuje naplnění sáčku.

Na nerezové trubici nalezneme další, tentokrát malé posuvné tlačítko, s jehož pomocí si nastavujeme délku a dosah trubice. Hubice na jejím konci má plastové pouzdro, avšak kovové nitro a je možno ji nastavit do tří parkovacích poloh. Dvě malá kolečka, která jsou její součástí, usnadňují manipulaci s ní.

Jak se pracuje s vysavačem Sencor SANTI SVC 770SL

Práce s tímto vysavačem je převážně jednoduchá a pohodlná. Ačkoliv se nejedná výhradně o podlahový model, alespoň dle mých vlastní zkušeností se zdá, že při vysávání podlah je účinnější, než-li při vysávání koberců.

Jak již bylo zmíněno, vysavač je lehký, a tak se při úklidu během přechodů mezi jednotlivými místnostmi příliš nenadřete.

Pokud jste majitelem či majitelkou větších pokojů, kde zásuvky nemusí být vždy zrovna nejblíže, je fakt, že se vám může vymstít ne zrovna dlouhý přívodný kabel. To je snad jediná výtka, kterou já osobně mohu zmínit.

Sencor SANTI SVC 770SL_3
Vysavač Sencor SANTI SVC 770SL

Zhodnocení vysavače Sencor SANTI SVC 770SL

Celkově vzato se jedná o výkonný a především velmi praktický model vysavače. Vysávání hladkých ploch je díky nadprůměrnému výkonu velice snadné a rychlé. Někdo by si mohl myslet, že je to na úkor hluku, avšak jak uvádí výrobci nebo jak uslyšíte vy sami, rozhodnete-li se pořídit si domů tento model, není to pravda. Hluk, který vydává, se pohybuje ve standartní rovině.

Stejně tak jako design, i pořizovací cena je přívětivá. Já osobně jeho koupi mohu jen doporučit.

POTŘEBUJETE NOVÝ FILTR DO VYSAVAČE?

VYHLEDEJTE FILTR PRO VÁŠ VYSAVAČ »

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *