SuchéČištěníKoberců.cz » Vysavače a příslušenství » Recenze vysavače Rowenta RO 3731 EA
|

Recenze vysavače Rowenta RO 3731 EA

Před čtyřmi lety jsme se přítelem stěhovali do svého prvního vlastního bytu a s sebou jsme si vezli také obrovský tovární vysavač po babičce. Vůbec jsme netušili, jak moc nepraktický je a jak pro mě bude těžké s ním manipulovat. Vysavač měl asi patnáct kilo, hadice byla také dost těžká a přívodový kabel vystačil tak na jednu místnost. Vysávání našeho čtyřpokojového bytu trvalo asi hodinu a půl a já potom byla vždycky unavená jako po třech hodinách ve fitku. Všechny tyhle okolnosti mě donutily přesvědčit přítele, ať si koupíme nějaký malý, lehký a nejlépe bezsáčkový vysavač. A tak jsme jeli! Z elektra už jsme si vezli domů bezsáčkový vysavač Rowenta RO 3731 EA.

Vysavač Rowenta RO 3731 EA
Vysavač Rowenta RO 3731 EA

Technické parametry a popis vysavače Rowenta RO 3731 EA

Parametry vysavače Rowenta RO 3731 EA

Výrobce a model: Rowenta RO 3731 EA

Typ vysavače: podlahový, bezsáčkový cyklonový

Vysávání: suché

Příkon vysavače: 750 W

Typ filtrace: bezsáčkový

Délka přívodního kabelu: 6,2 m, s automatickým navíjením

Hmotnost: 6,38 kg

Objem nádoby:  1,5 l

Provedení trubice: nerezová kovová teleskopická

Maximální hlučnost: 79 dB

Popis vysavače Rowenta RO 3731 EA

Vysavač Rowenta RO 3731 EA je vyroben z odolného plastu a skládá se celkem ze dvou hlavních dílů, tedy ze samotného těla vysavače a prachové nádoby.

Balení obsahuje kromě samotného vysavače také příslušenství a to podlahovou/kobercovou hubici, štěrbinovou hubici, kartáčovou hubici a hubici na čalounění.

Jeho příprava k vysávání je velmi jednoduchá. Stačí nádobu připevnit k tělu vysavače, nasadit trubici a také hubici, kterou zrovna potřebujeme.

V naší domácnosti máme mnoho typů povrchů, které vysáváme. Vysavač zvládne pohovku, koberec, lino i dlaždice.

Pro mě je také velkou výhodou to, že pokud sundáte kovovou trubici a necháte si jen tu kratší trubici používanou do různých mezer, tak u té si můžete také jednoduše vysunout kartáček a vysát jím například prach.

Přečtěte si také:  Recenze vysavače Sencor SANTI SVC 770SL

Po použití vysavače stačí sundat nádobu, vysypat jí a umýt.

Já osobně ji myji po každém vysávání, ale není to úplně potřeba. Pokud by se Vám ji tedy nechtělo pokaždé mýt, stačilo by i po každém třetím až čtvrtém vysávání.

Celkově je výkon vysavače skvělý.

My máme doma perskou kočku, která má velmi jemné a dlouhé chlupy zachytávající se opravdu všude. Už když vysáváte, tak je vidět, jak je koberec čistější a jak se nádoba plní i těmi nejjemnějšími chlupy.

Nutno ještě dodat, že nádobu nemusíte vysypávat během jednoho vysávání, pokud vysáváte běžný prostor. Naše čtyři místnosti s chlupy a prachem zvládne úplně v pohodě.

Vysavač Rowenta RO 3731 EA - oddělená nádoba na prach
Vysavač Rowenta RO 3731 EA – oddělená nádoba na prach
Vysavač Rowenta RO 3731 EA - oddělená nádoba na prach
Vysavač Rowenta RO 3731 EA – oddělená nádoba na prach
Vysavač Rowenta RO 3731 EA - nádoba na prach
Vysavač Rowenta RO 3731 EA – nádoba na prach

Jak se pracuje s vysavačem Rowenta RO 3731 EA?

Manipulace s vysavačem Rowenta RO 3731 EA je velmi jednoduchá. Jak jsem již uvedla na začátku, vysavač je lehký, má hodně druhů hubic a také dostatečně dlouhý přívodový kabel.

Když jsme ho použili poprvé, tak jsem jednou vysávala byt se starým vysavačem a napodruhé s novým. A nestačila jsem se divit. Nový vysavač našel ještě mnoho chlupů, prachu a jiných nečistot, které starý vysavač nevysál.

Po vysávání je celý byt cítit čistotou.

Ze začátku jsem byla trochu skeptická k bezsáčkovému vysavači. Bála jsem se, zda nám nádoba bude stačit a jestli se filtry brzy neopotřebují. Byla jsem ale příjemně překvapená.

Co se týče filtrů, tam je potřeba jednou za devět až dvanáct měsíců filtr vyklepat nebo vyměnit. Musím ale říci, že cena nového filtru není nijak vysoká a nám vydržel jedenáct měsíců.

Vysavač Rowenta RO 3731 EA
Vysavač Rowenta RO 3731 EA

Zhodnocení vysavače Rowenta RO 3731 EA

Celkově se s vysavačem Rowenta RO 3731 EA pracuje výborně. Unesete ho jednou rukou, příprava i čištění je jednoduché a rychlé a můžete ho použít na nejrůznější povrchy. Vysavač máme necelé dva roky a kromě výměny filtru jsme nemuseli řešit žádnou poruchu nebo problém.

Přednosti:

+ malá hmotnost

+ skvělý poměr cen/výkon

+ množství příslušenství

Nedostatky:

– nutnost výměny filtru

– není vhodný pro nadměrně znečištěné prostory

Podobné příspěvky