Recenze vysavače Samsung SC 4135

Díky nedaleké rušné silnici je prach v našem bytě tak všudypřítomný, že podlaha vydrží čistá nejvýše dva dny. A nikdo nechce vytírat celý byt tak často. Takže jsme si místo toho pořídili vysavač. Pokud se rozhodujete, jestli koupit právě tento typ, věřím, že Vám můj článek může pomoci.

Recenze vysavače Samsung SC 4135
Recenze vysavače Samsung SC 4135

BUDETE POTŘEBOVAT NA SUCHÉ ČIŠTĚNÍ KOBERCŮ:

Technické parametry a popis vysavače Samsung SC 4135

Jedná se o celkem běžný podlahový vysavač s několika vylepšeními. Jednak funkce pro vyfoukávání prachu z jinak nedosažitelných míst nebo dobře vymyšlený systém parkování. Vysavač lze uskladnit vertikálně i horizontálně a vždy lze pomocí úchytů upevnit i podlahovou trubku.

Bezpochyby nejlepším vylepšením je cyklónový filtr TWISTER, který zachytává věci a nečistoty z trubice dříve, než se dostanou do sáčku. Ten pak déle vydrží. Filtr lze snadno sundat a vyčistit.

Parametry vysavače Samsung SC 4135

 • Výrobce a model: Samsung SC 4135
 • Typ vysavače:podlahový s cyklónovým filtrem
 • Celkový příkon: 1600 W
 • Sací výkon: 320 W
 • Filtrace: čtyřnásobná (sáček, cyklónový filtr, výstupní filtr, mikrofilm před motorem)
 • Délka přívodního kabelu: 6 m
 • Akční rádius: 9,2 m
 • Hmotnost: 4 kg
 • Provedení trubek: plastové, teleskopické
 • Maximální hlučnost: 83 dB
 • Vybavení: štěrbinová hubice, prachový kartáč
 • Další funkce: indikátor plnosti sáčku, elektrické navíjení kabelu, vyfoukávání prachu z těžko dosažitelných míst
Recenze vysavače Samsung SC 4135 - ovládací tlačítka
Recenze vysavače Samsung SC 4135 – ovládací tlačítka

 Popis vysavače Samsung SC 4135

Vysavač  je vyroben z modrého odolného plastu. V zadní části jsou umístěny dvě velká kola umožňující pohyb vysavače, úchyty na trubici a přívodní kabel. Na horní části naleznete dvě tlačítka. Jedno na zapnutí/vypnutí vysavače, druhé na navinutí kabelu.

Horní kryt lze otevřít. Uvnitř vysavače naleznete úložnou schránku se štěrbinovou hubicí, výstupní filtr a sáček. K tomuto vysavači je dostupná sada deseti sáčku VCA VP77T. Osobně ale preferuji látkový sáček, který lze vyprat a použít znovu, takže zkušenost s nimi nemám. Naplnění sáčku poznáte podle červené kontrolky na horní straně vysavače.

Hadice je natahovací a lze ji od vysavače odpojit. K trubce je připojená pevně. Trubka je plastová a teleskopická. Zatím jsem ale vysouvání trubky nepoužila. Na trubce je umístěn otvor s krytem, kterým lze lehce regulovat sací výkon. Když otevřu kryt, část vzduchu uniká otvorem a sací výkon se sníží.

Na trubce je také umístěn cyklónový filtr s nádržkou vyrobenou z průhledného plastu, takže poznáte, kdy je plná. Nádržku lze sundat velmi snadno a můžete ji vymýt vodou. Pokud je Vaše podlaha plná vlasů nebo chlupů, bude potřeba je opatrně sundat z konce filtru, který trčí do nádržky. Často se kolem něj obmotají.

Recenze vysavače Samsung SC 4135 - příslušenství
Recenze vysavače Samsung SC 4135 – příslušenství
Recenze vysavače Samsung SC 4135
Recenze vysavače Samsung SC 4135

Velká hubice se od klasických moc neliší. Páčkou navrchu můžete vytahovat/zatahovat řadu malých kartáčků. Hubice je flexibilní a pomocí úchytu ji lze připevnit na dvou místech podle pozice vysavače.

Na konec trubky lze také připevnit štěrbinovou hubici, na kterou lze zase připevnit prachový kartáč. Tuhle hubici použijete na vyfoukávání prachu z těžko dosažitelných míst, ale osobně jsem tuhle funkci ještě nevyzkoušela.

Mikrofiltr před motorem je vestavěný, pěnový výstupní naleznete pod štěrbinami v horní části vysavače. Jejich výměnu pravděpodobně vůbec nepodstoupíte (po dvou letech jsou pořád jako nové), neboť TWISTER zachytí skoro všechno a zbytek jistí sáček.

Jak se pracuje s vysavačem Samsung SC 4135?

Vysavač je velmi lehký a vysává dokonale. Díky lehké váze je ale taky méně stabilní, takže občas přepadne. Kabel je dosti dlouhý a trubka lze navíc vytáhnout, s dosahem nebudete mít žádné potíže.

Manipulace je snadná. Pokud přecházíte z jiného typu vysavače, chvíli trvá, než si zvyknete na nádržku filtru na trubici. Díky dvojí možnosti můžete vysavač uskladnit skoro kamkoliv. Vybavení je pro běžný byt dostačující, popravdě část jsem zatím nepoužila ani jednou.

Cyklónový filtr

Jak už jsme výše zmínila, obrovská výhoda tohohle vysavače je jeho cyklónový filtr TWISTER. Ten zachytává většinu nečistot ještě v trubce. Nečistoty se dostanou do nádržky, která je umístěná na trubce. Lze ji sundat a vyčistit vodou.

Díky tomuto filtru se životnost sáčku značně prodlouží (nemluvě o ostatních filtrech) a navíc rychle vylovíte drobné věcí, které nechtěně vysajete jako peníze nebo prstýnek. Občas trochu překáží při manipulaci s trubkou, ale to je opravdu drobné mínus.

Recenze vysavače Samsung SC 4135 - sběrná nádoba
Recenze vysavače Samsung SC 4135 – sběrná nádoba
Recenze vysavače Samsung SC 4135 - sběrná nádoba
Recenze vysavače Samsung SC 4135 – sběrná nádoba
Recenze vysavače Samsung SC 4135 - sběrná nádoba
Recenze vysavače Samsung SC 4135 – sběrná nádoba

Zhodnocení vysavače Samsung SC 4135

Vysavač Samsung SC 4135 je velmi levný a za tyto peníze navíc dostanete velmi výkonný stroj. Dobrý výsledek pak zcela jistě vyváží větší hluk, který patří k tomuto vysavači. Moje očekávání předčila s rodinou jsem s ním velmi spokojená. Tedy kromě naší kočky.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *