|

Recenze vysavače ETA Trino

Vysavač ETA Trino jsme pořídili při zařizování první společné domácnosti. V té době byly naše finanční zdroje omezené a do vysavače jsme nechtěli příliš investovat. Naše volba v roce 2008 padla na výrobce ETA.  Možná pro český původ této značky. Zjednodušeně řečeno jsme rychle potřebovali nějaký levnější vysavač. Původní předpoklad byl, že nám tento vysavač asi dlouho nevydrží, ale překvapil a perfektně funguje dodnes.

Technické parametry a popis vysavače ETA Trino

Model ETA Trino patří mezi podlahové vysavače pro domácí použití.

Parametry vysavače ETA Trino

 • Výrobce a model: ETA Trino
 • Typ vysavače: podlahový
 • Celkový příkon: 1600 W
 • Sací výkon: 430 W
 • Typ filtrace: Sáčkový
 • Délka přívodního kabelu: 8 m
 • Hmotnost: 7 kg
 • Objem prachového sáčku: 3 l
 • Provedení trubice: kovová teleskopická
 • Maximální hlučnost: 78 dB
  ETA Trino
  Vysavač ETA Trino

Popis vysavače ETA Trino

Vysavač Trino je modro-zelené barvy.

Na těle vysavače se nachází kryt příslušenství a víko sacího prostoru. Příslušenstvím tohoto vysavače je polštářová a štěrbinová trubice. Štěrbinová trubice se nasadí na plastové držadlo hadice. A je možné s ní vysávat těžko dostupné prostory. Polštářový nástavec využívám na vysávání polštářů, sedačky a ostatní ruční vysávání.

V sacím prostoru se mění filtry a prachové sáčky. Výměna sáčku je velice jednoduchá, po otevření víka vysunu starý sáček a na jeho místo vložím nový, pokud je sáček správně vložen, pevně přiléhá k otvoru pro trubici a víko vysavače je možné jednoduše zavřít. Filtry se zasouvají za prachový sáček do jezdců.

ETA Trino-příslušenství
Vysavač ETA Trino-příslušenství
ETA Trino-sáček
Vysavač ETA Trino-sáček

V levé spodní části vysavače je tlačítko START/STOP a naproti ní tlačítko navinutí přívodního kabelu.. Kabel se navíjí poměrně rychle. Jen je nutné ověřit, zda není kabel zamotaný.

Dále pokračuje plastová sací hadice s držadlem. Na držadle je regulace, jejím pootevřením je možné regulovat sání. Sací hadice je flexibilní a ústí do kovové trubice, na jejímž konci se nachází podlahová hubice. Hadice je sice flexibilní, ale dá se natáhnout jen o pár centimetrů.

Přečtěte si také:  Recenze vysavače ETA Neptun 3404
ETA Trino-regulace sání
ETA Trino-regulace sání
ETA Trino-hubice
ETA Trino-hubice

Na podlahové hubici můžeme sešlápnout klapku a tím vysunout kartáč. Tento kartáč používám v běžném provozu stále a to na vysávání všech typů podlah – koberce, linoleum, dlažba. Kartáč jednoduše vyčistím manuálně.

Jak se pracuje s vysavačem ETA Trino

Manipulace s tímto vysavačem je nenáročná.

Vysavač je malý a lehký. Na tělu vysavače jsou umístěna dvě kolečka, takže je možné jej potahovat při vysávání. Sací síla je pro mě dostatečná. Vysavač zvládá všechny druhy podlah a koberců. Bez potíží vysaje i zašlapané drobky v koberci. Je pravdou, že vysávání koberce s hustším vlasem trvá déle, ale výsledek stojí za to.

Přívodní kabel by mohl být o nějaký metr delší, nyní bydlíme v domě, takže je potřeba vysavač přepojovat ke zdroji, naštěstí zásuvek máme dostatek.

Prachový sáček je velký a měním ho až po jeho naplnění. Plnost sáčku poznám podle sníženého výkonu vysavače. Používám originální ETA sáčky i univerzální.

Tento vysavač je tak jednoduchý, že se na něm nemá co pokazit. Jednoduše se ovládá, buď je zapnutý nebo vypnutý. Je dobře uskladnitelný a nikde nepřekáží.

ETA Trino
ETA Trino

Zhodnocení vysavače ETA Trino

Vysavač ETA Trino je kvalitní vysavač.

Nemá žádná kontrolní čidla a signalizace. Nedá se regulovat jeho výkon, i když na držadle sací trubice je regulátor, jde spíše o možnost volit mezi maximálním a minimálním výkonem. Nemá rotační kartáč ani nic extra. Ale vysává! U nás pracuje už spoustu let. Zvládl vysát i ty největší nečistoty, dokonce i suť. Poslední rok a půl je využíván denně, protože máme batole, a stále funguje.

Vysavač se nikdy nepokazil a nebyl v opravě. Jediné co potřebuje je prázdný prachový sáček. Pokud jej vyměním, nadzvedá mi vysavač koberce – takovou má sílu. Naprosto předčil všechna moje očekávání. Tento vysavač je prostě držák.

POTŘEBUJETE NOVÝ FILTR DO VYSAVAČE?

VYHLEDEJTE FILTR PRO VÁŠ VYSAVAČ »

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *