SuchéČištěníKoberců.cz » Suché čištění koberců » Postup absorbčního čištění koberců směsí

Postup absorbčního čištění koberců směsí

Suché čištění koberců vám umožní vyčistit koberec daleko lépe než jen pouhým vysáním vaším domácím vysavačem.

Postup suchého čištění koberců krok za krokem:

  1. Vysátí koberce od pevných nečistot. Je vhodné k tomu použít vysavač s klepačem/rotačním kartáčem. Používám Vysavače Lindhaus.
  2. Postřik více znečištěných míst a skvrn a vyšlapaných cestiček tekutým předčističem (např. Lindhaus ECO DRY LS 500 odstraňovač skvrn ve spreji) speciálně k tomu určeným.
  3. Posyp čištěné plochy směsí na suché čištění koberců (např. Lindhaus LD 600 prášek na suché čištění koberců 1 kg). Spotřeba směsi se pohybuje od 15 do 25 m2 podle znečištění koberce a podle hustoty a délky vlasu koberce.
  4. Zapracování čistící směsi do koberce nejlépe vysavačem s rotačním kartáčem. Pořiďte si Vysavače Lindhaus se systémem pro suché čištění koberců (např. Lindhaus HEPA ECO FORCE 30 DCS). Nebo směs zapracujte ručně pomocí vhodného kartáče. Pro větší plochy a pro profesionální čištění se používá speciální stroj s dvěma protiběžnými rotačními kartáči.
  5. Zapracovaná směs se nechá působit až do doby, než úplně vyschne. Tato doba se pohybuje mezi 30 až 60 minutami. Vyschnutí směsi je také nutné z toho důvodu, abychom v případě použití vysavače s papírovými sáčky nesbírali ještě navlhčenou směs, která by mohla způsobit poškození sáčku případně i motoru vysavače.
  6. Po 30 až 60 minutách směs sesbíráme pomocí vysavače s rotačním kartáčem. Pokud používáme speciální stroj s dvěma protiběžnými rotačními kartáči, probíhá sběr směsi do přídavných nádobek, které ke stroji připojíme.
  7. Provedeme na závěr důkladné vysátí čištění plochy od zbytků čistící směsi. Opět použijeme vysavač s rotačním kartáčem.
Koberec posypaný směsí na suché čištění koberců.
Koberec posypaný směsí na suché čištění koberců.
Suché-čištění-koberců_kartáčovým-nástavcem-zapracovaná-směs
Směs zapracovaná do koberce pomoci rotačního kartáče.

Na následující fotografii se můžete podívat na rozdíl mezi pouhým suchým vysátím a suchým čištěním koberce.

Vlevo po suchém vysátí, vpravo po suchém čištění.
Vlevo po suchém vysátí, vpravo po suchém čištění.

KUPTE NOVÉ SÁČKY DO VYSAVAČE:

VYHLEDEJTE SÁČKY PRO VÁŠ VYSAVAČ »

 

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2 Komentáře