Čistící technika pro absorbční čištění koberců směsí

Jaký vybrat vysavač na suché čištění koberců? Podle čeho se řídit při jejich koupi a jaké jsou výhody těchto vysavačů?

Pro suché čištění koberců se využívají zpravidla vysavače s elektrickým rotačním kartáčem, díky kterému lze směs na čištění koberců (např.: Lindhaus LD 600 prášek na suché čištění koberců 1 kg) dokonale zapracovat do koberce.

Z mé praxe mohu doporučit tzv. stojanové (tyčové) vysavače s rotačním kartáčem s elektromotorem. Pořiďte si Vysavače Lindhaus se systémem pro suché čištění koberců (např. Lindhaus HEPA ECO FORCE 30 DCS).

Tyto vysavače lze použít jak k dokonalému suchému vysávání, tak i k zapracování čistící suché směsi do koberce a posléze k vysátí této směsi z koberce. Nebo můžete použít speciální ruční kartáč (např. Dr.Schutz MAGIC ROLLER (kartáč), kterým směs do koberce zapracujete a po zaschnutí ji vysajete svým klasickým vysavačem.

Lindhaus RX
Vysavač Lindhaus RX, kterým lze čistit koberce pomocí směsi na suché čištění

KUPTE NOVÉ SÁČKY DO VYSAVAČE:

VYHLEDEJTE SÁČKY PRO VÁŠ VYSAVAČ »

Výhody tyčových vysavačů s rotačním kartáčem

  • Snadná manipulace díky konstrukci vysavače, který tvoří jeden celek, nemusíte posouvat nádobu s prachem, jako je tomu u klasických vysavačů, sací hlavice je opatřena kolečky, takže vedení hlavice je velice snadné,
  • vysoká efektivita čištění díky integrovanému rotačnímu kartáči v sací hlavici, díky vysokým otáčkám (až 5 000 ot./min.) dojde k rozvibrování koberce a důkladnému uvolnění a odstranění nečistot z hloubky koberce,
  • variabilní použití, protože přístroje lze použít jak pro klasické suché vysávání, tak i pro suché čištění koberců,
  • použitelnost pro větší plochy, protože sací hlavice může mít šířku od 300 mm až po 500 mm.
Vysavač Lindhaus RX - rotační kartáč pro zapracování směsi na suché čištění koberců
Vysavač Lindhaus RX – rotační kartáč pro zapracování směsi na suché čištění koberců

Pro větší plochy se pak používají speciální přístroje s dvěma protiběžnými rotačními kartáči. Kartáče se používají v různých stupních tvrdosti podle materiálu vlákna koberce.

Tyto přístroje tedy opět slouží jak k zapracování čistící směsi do koberce, tak i k sebrání směsi následně z koberce. K tomu jsou vybaveny přídavnými  nádobami, do které je směs sbírána. Po hrubém očištění se poté plochy důkladně dočistí např. vysavačem s rotačním kartáčem.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *