SuchéČištěníKoberců.cz » Vysavače a příslušenství » Recenze vysavačů » Mini turbo hubice s rotačním kartáčem na čalounění
|

Mini turbo hubice s rotačním kartáčem na čalounění

Určitě se někteří z vás, stejně jako já, občas setkáváte s problémem, jak odstranit například ze sedačky zvířecí chlupy. Klasickou hubicí na čalounění je to poměrně časově náročné, a také výsledek není dokonalý. Nedávno jsem si proto pořídil jako pomocníka při čištění čalounění malou turbo hubici s rotačním kartáčem.

Mini hubice1
Turbohubice Menalux

Na jakém principu hubice funguje?

Na rozdíl od velkých podlahových hubic s rotačním kartáčem, který je poháněný buď vlastním elektrickým motorem, nebo motorem vysavače, tak u malých turbo hubic na čalounění je pohon rotačního kartáče zajišťován většinou pouze působením proudícího vzduchu, který je nasáván hubicí.

Mini hubice3
Turbohubice Menalux

Uvnitř hubice je umístěna na otáčející se ose soustava lopatek, které jsou proudícím vzduchem uvedeny do pohybu, a současně je tato otáčející se osa napojena přes pryžový řemínek na osu rotačního kartáče, takže při roztočení lopatek proudícím vzduchem dojde i k roztočení kartáče.

Jaké je využití mini hubice s rotačním kartáčem?

Mini hubici s rotačním kartáčem (např. turbohubice Menalux) využijí asi převážně majitelé domácích zvířat (psů, koček), které zanechávají na sedačce či koberce srst.

Osvědčilo se mi i použití u čištění interiérů vozů, kdy především z koberečků a čalounění podlahy odstraníte nečistoty daleko lépe, než klasickou hubicí.

Na co si dávat pozor při pořízení mini hubice?

Chtěl ale upozornit na jednu věc. Pokud máte vysavač s nízkým sacím výkonem, může dojít k tomu, že díky vzduchu menšímu množství vzduchu dojde k roztočení kartáče na nízké otáčky nebo dokonce při přitlačení hubice na čištěnou plochu dojde k zastavení otáčení kartáče.

Mini hubice2
Rotační kartáč turbohubice Menalux

Proto je vhodné tuto mini hubici používat pouze u vysavače s dostatečným sacím výkonem.

Konkrétně mně mini hubice fungovala na vysavačích s příkonem 1 000 W a více, u vysavače s příkonem 900 W už docházelo při přitlačení na podložku k výrazném poklesu otáček a někdy i k zastavení kartáče.

Samozřejmě udávaný příkon na štítku není jedinou hodnotou, kterou byste se měli řídit, záleží, jaké jsou také celkové ztráty při sání přes filtry, sáčky, hadice.

Přečtěte si také:  Recenze vysavače Electrolux Ergorapido ZB2901

Obvykle velikost sacího výkonu poznáte, když přiložíte dlaň ke konci hadice, a pocitově poznáte, jaký podtlak vysavač vytváří.

Dále si při nákupu dejte pozor na průměr vyústění koncovky mini hubice a průměr trubek u vašeho vysavače.

Adaptér
Adaptér na hubici

Může se stát, že koupíte hubici s průměrem nevhodným pro váš vysavač.

Řešení je jednoduché, před nákupem si ověřte průměr trubek na vašem vysavači, na které se bude hubice nasazovat, a pokud zjistíte, že by na ně hubice nešla nasadit, kupte si adaptér (redukci), na který hubici nasadíte.

U některých hubic je součástí balení, k některým se musí přikoupit zvlášť.

BUDETE POTŘEBOVAT NA SUCHÉ ČIŠTĚNÍ KOBERCŮ:

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2 Komentáře