Recenze vysavače Sencor SVC 45bk

Tento vysavač jsem si pořídila zhruba před třemi lety, kdy jsem se stěhovala do malého bytu a neměla jsem peněz nazbyt. Sháněla jsem proto kvalitní stroj, který by byl skladný, efektivní, ale zároveň by byl levný. Vysavač Sencor SVC 45bk se tak stal jasnou volbou – a nezklamal.

BUDETE POTŘEBOVAT NA SUCHÉ ČIŠTĚNÍ KOBERCŮ:

Technické parametry a popis vysavače Sencor SVC 45bk

V současnosti se už vysavač Sencor SVC 45bk neprodává, ale nahradily ho novější, velmi podobné modely. I jejich parametry jsou tomuto původnímu velmi podobné, protože se mnoha tisícům majitelů osvědčily. A i já jsem s vysvačem po technické i kvalitativní stránce dosud velmi spokojena a bez problémů mi slouží. Na to, jak je malý a jak byl levný, je to spolehlivý pomocník.

A jaké jsou jeho konkrétní parametry?

 • Výrobce a model: Sencor SVC 45bk
 • Typ vysavače: podlahový, sáčkový
 • Příkon: 1 400 W
 • Sací výkon: 230 W
 • Počet stupňů filtrace: 5
 • Objem sáčků: 2,5 litru
 • Hlučnost: 80 dB
 • Hmotnost: 3,6 kg
 • Délka přívodního kabelu: 5 m
 • Akční rádius: 7,5 m
 • Barva: černá
 • Příslušenství k vysavači: kombinovaná hubice (kartáčová a štěrbinová)
 • Další funkce: automatické navíjení kabelu, indikátor naplnění sáčku na prach
  Sencor SVC 45bk_3
  Vysavač Sencor SVC 45bk

Popis vysavače Sencor SVC 45bk

Vysavač Sencor SVC 45bk je už na první pohled velmi malý. Jeho rozměry jsou pouhých 345 x 255 x 210 mm a váha 3,6 kg. Díky tomu je to i pro mě ideální pomocník do malého bytu, kde není příliš místa a velký vysavač by tu byl spíš přítěží. A i když na úkor toho má i menší výkon než větší stroje, na vysátí jedné až dvou místností úplně postačuje.

Navíc vypadá celkem nenápadně a díky klasické černé barvě ani nebije do očí – takže i když stojí v koutě a nepoužívá se, nikdo si ho téměř ani nepovšimne.

Jeho kabel je přitom dostatečně dlouhý a navíjecí, takže v garsonce či bytě 2+kk ho nemusíme ani přendavat z jedné zásuvky do druhé a postačí.

Vysavač má běžnou kartáčovou hubici s otvorem ve středu, která se ovšem do těžko přístupných rohů nedostane. V tom případě ji můžeme sundat a dovysát obtížně dostupná místa přídatnou štěrbinovou hubicí – a nebo jen pomocí hadice. Vše se přitom dá snadno sundavat a vyměňovat a vysáto tak máme do několika málo minut.

Sencor SVC 45bk_5
Vysavač Sencor SVC 45bk

Jak se pracuje s vysavačem Sencor SVC 45bk?

Tento malý pomocník není příliš výkonný, jak už bylo zmíněno, ale vše dohání nízkou váhou, skladností a snadnou manipulovatelností.

Lehce ho vyndáme ze skříně či kumbálu, vytáhneme přívodní kabel a pomocí jednoho z pouhých dvou tlačítek zapneme. Pak už stačí jen vysávat, zvládne koberce i lino či dlažbu, vysaje drobky, vlasy i chlupy.

Z vlastní zkušenosti ale musím upozornit, že pokud je chlupů (nebo i vlasů) v koberci více, část se zasekne v kartáči a je nutno je na konci vysávání ručně vytáhnout a vysát znovu či vyhodit je.

Dalším rizikem je, že pokud máte doma línajícího psa, je třeba častěji kontrolovat sáček vysavače – v takovém případě je totiž plný dříve než obvykle.

A celkově se díky malému obsahu rychle naplní, takže je třeba ho častěji měnit. Na druhou stranu výměna je otázkou pár vteřin a zvládne to i úplný laik.

Po konci vysávání se vysavač tímtéž tlačítkem snadno rukou či chodidlem vypne, přívodní kabel se do něj navine pomocí stisku druhého tlačítka a je hotovo.

Sencor SVC 45bk_4
Vysavač Sencor SVC 45bk

Zhodnocení vysavače Sencor SVC 45bk

Závěrem se dá říci, že vysavač Sencor SVC 45bk za tak nízkou pořizovací cenu pracuje, jak má.

Nikdy s ním nebyl jediný problém, vysaje vše, co je potřeba.

Jen je na můj vkus trochu hlučnější a při plném sáčku ztrácí tah, což je ale logické.

Pro ty, kdo nehledají něco extra, je tak velmi dobrou volbou.

A i když tento typ už zřejmě neseženete, i jeho nástupci nejspíš budou podobní.

Takže pro malé plochy koberců ho mohu vřele doporučit a věřím, že i mně bude bezchybně sloužit ještě celou řadu let.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *