Recenze vysavače ETA Tiago 2507

Nový byt si přímo žádá o nové vybavení, a tak se před několika měsíci do našeho nového obydlí přistěhoval i praktický domácí pomocník, vysavač ETA Tiago. Když člověk bydlí s rodiči, na kolejích či privátu, většinou příliš nepřemýšlí nad kvalitou domácích spotřebičů. Když ale přechází do vlastního bydlení, začne mu najednou záležet i na takových věcech, jako je kvalitní vysavač. Nejinak tomu bylo i u mne. A tak jsem ráda, že vám mohu dnes představit tento praktický malý model pro domácí luxování.

KUPTE NOVÉ SÁČKY DO VYSAVAČE:

VYHLEDEJTE SÁČKY PRO VÁŠ VYSAVAČ »

Technické parametry a popis vysavače ETA Tiago 2507

Moderní model sáčkového vysavače do každé domácnosti, který disponuje sacím výkonem 350 W. Všechny nečistoty se ukládají do syntetických prachových filtrů o objemu 3 litry. Právě sáčkový systém je jedním z předností ETA Tiago 2507, přičemž originální sáčky jsou dodány výrobcem přímo do balení nového vysavače.

Parametry vysavače ETA Tiago 2507

 • Výrobce a model: ETA Tiago 2507
 • Typ vysavače: podlahový
 • Celkový příkon: 1200 W
 • Sací výkon: 350 W
 • Filtrace: sáčková
 • Délka přívodního kabelu: 8 m
 • Hmotnost: 5,53 kg
 • Objem prachového sáčku: 3 l
 • Provedení trubek: kovové teleskopické
 • Maximální hlučnost: 77 dB
 • Další funkce: signalizace plnosti prachového sáčku, elektronická regulace pro optimální nastavení sacího výkonu, ochrana proti přehřátí motoru – aktivně ochrání el. motor před poškozením
 • Příslušenství vysavače: hubice na čalounění, kartáčová hubice, podlahová/kobercová hubice, štěrbinová hubice
  ETA Tiago 2507_1
  Vysavač ETA Tiago 2507

Popis vysavače ETA Tiago 2507

Tento menší typ vysavače do domácnosti je přímo uzpůsoben pro jednoduchou manipulaci a praktické přenášení po bytě. Jeho kolečka jsou speciálně měkčená, aby neporušily například parkety č plovoucí podlahu. K účelu vysávání rovných nekobercových ploch je u vysavače vytvořena možnost přepínání na hlavní kartáčové hubici. K dalšímu vybavení patří nezbytná hubice na čalounění a štěrbinová hubice, jejichž využití je většinou jen občasné, ale o to zásadnější.

Specifikem modelu ETA Tiago 2507 jsou mimo jiné také zcela otočná kolečka, zajišťující jednoduchou posuvnost vysavače a jeho lehčí manipulaci v prostoru. Trendem moderních vysavačů se stává také mechanismus na signalizaci naplnění sáčku. Nejinak je tomu i u tohoto modelu, drobné otvor, ve kterém se při potřebě rozsvítí červené světlo se nachází přímo na hlavním krytu vysavače.

ETA Tiago 2507_5
Vysavač ETA Tiago 2507 – prachový sáček

Filtraci nečistot zajišťuje účinný filtrační systém HEPA, díky němuž se udrží i nepatrné částečky prachu či nečistot ve útrobách vysavače. Zakoupit můžete buď originální sáčky pro model Tiago 2507, které bývají přibaleny po zakoupení, nebo pořídit sáčky D01S, vyrobení z antibakteriální netkané textilie. Jsou alternativní náhradou za sáčky originální a svým zpracováním dokáží udržet nečistoty dokonce o něco kvalitněji. Vzhledem ke specializaci vysavače – tedy jakožto domácího pomocníka, se nedoporučuje vysávat s modelem Tiago 2507 popel, brusný či stavební papír ani tekutiny.

Posledním specifikem, odlišujícím model Tiago 2507 od ostatních běžně dostupných vysavačů může být tzv. parkovací či úložný režim, který umožňuje připevnit k hlavnímu tělu vysavače sací hlavici, a to nejen ve vertikální, ale i v horizontální pozici hlavního těla. Můžete se tak elegantně vyhnout problémům padající sací hlavice při uskladňování vysavače.

ETA Tiago 2507_2
Vysavač ETA Tiago 2507 – podlahová hubice
ETA Tiago 2507_3
Vysavač ETA Tiago 2507 – štěrbinová hubice s kartáčem

Jak se pracuje s vysavačem ETA Tiago 2507?

Jednoduše a elegantně. Takto by se dala shrnout dvěma slovy práce s vysavačem ETA Tiago 2507. Pokud byste potřebovali čistit každý den mnoho desítek metrů čtverečních, pravděpodobně by na to tento model nestačil. Pokud ale jednou či dvakrát týdně potřebujete vyluxovat byt či dům, není nad spolehlivějšího a praktičtějšího pomocníka. Vysavač je velmi jednoduchý ke složení, stejně jako k manipulaci s ním. Stačí vložit papírový či textilní sáček o objemu 3 litry, vybrat čisticí hlavici, vysavač zapojit a můžete začít s úklidem.

Mezi přednosti vysavače dále patří jeho nízká hmotnost, a tím pádem také jednodušší manipulace. Měkčená kolečka pak přidávají na operativnosti, a tak se s tímto modelem také prakticky pohybujete po místnosti. Ukazatel plnosti sáčku je též dle mé zkušenosti vhodným pomocníkem. Nutnost výměny sáčku bez tohoto mechanismu byla u dřívějších modelů buď nahodilá, či pouze odhadovaná.

Mezi nedostatky modelu ETA Tiago 2507 bych uvedla velikost hlavní čisticí hubice, ze zkušenosti se starým modelem vysavače mohu říct, že se mi větší plochy koberců čistily lépe s širší hubicí. Pokud ale pomineme tento drobný detail, jsem s modelem velmi spokojena.

ETA Tiago 2507_4
Vysavač ETA Tiago 2507

Zhodnocení vysavače ETA Tiago 2507

S modelem ETA Tiago 2507 jsem doposud více než spokojena, předčil má očekávání, a to především v jednoduché manipulaci s ním a spolehlivosti v čištění koberců na sucho.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *