SuchéČištěníKoberců.cz » Vysavače a příslušenství » Recenze vysavačů » Recenze vysavače ELECTROLUX Ergo Space ZE 330G
|

Recenze vysavače ELECTROLUX Ergo Space ZE 330G

Vysavač Electrolux Ergo Space jsme kupovali s přítelem jako náš první vysavač do prvního společného bydlení. Vybírali jsme dlouho a prozatím po dvou letech pravidelného užívání (cca 1 – 2 x týdně) je stále funkční a spolehlivý.

Technické parametry a popis vysavače ELECTROLUX Ergo Space ZE 330G

Parametry vysavače ELECTROLUX Ergo Space ZE 330G 

 • Výrobce a model: ELECTROLUX Ergo Space ZE 330G
 • Typ vysavače: Podlahový, sáčkový
 • Maximální příkon: 2 200 W
 • Sací výkon: 2 200 W
 • Objem sáčku/nádoby: 3,5 l
 • Regulace tahu: na rukojeti, na vysavači
 • Filtr: Hepa H12 – omyvatelný
 • Hlučnost: 78 dB
 • Délka přívodního kabelu: 9 m
 • Maximální dosah: 13 m
 • Hmotnost: 6,5 kg
 • Šířka: 30,5 cm
 • Výška: 28,5 cm
 • Hloubka: 39,5 cm
 • Provedení trubek: plastové, teleskopické
 • Ostatní parametry: speciální nárazník ergoshock
ELECTROLUX Ergo Space ZE 330G
ELECTROLUX Ergo Space ZE 330G

Popis vysavače ELECTROLUX Ergo Space ZE 330G

Vysavač Ergo Space je vhodný do ruky, ergonomicky tvarovaný tak, aby se s ním pohodlně pracovalo. Rukojeť, za kterou se drží je mírně zahnutá a přizpůsobená přirozenému pohybu při vysávání.

Povrch vysavače je z většiny části plastový, nicméně odolný běžnému používání. Součástí vysavače je štěrbinová hubice, HEPA filtr, hubice na čalounění, hubice na tvrdé podlahy a turbo kartáč. Nejčastěji používáme klasický nástavec na vysávání s přepínáním mezi vysáváním koberce či podlahy. Velmi často využíváme štěrbinovou hubici, která je ideální na menší prostory a méně dostupná místa.

Vysavač se skládá z několika částí. Hlavní část – samotný vysavač, je vybaven prostorem pro vložení sáčku, úchytem, ovládacími prvky, zdířkou na vysavačovou hadici, kolečky, prostory pro uschování šňůry a hubici a oranžovou gumou, která je ideální pro ochranu nábytku a vysavače samotného. Díky umístění gumy okolo vysavače zabezpečuje tlumení nárazu vysavače do věcí, kolem kterých vysavač jezdí. Další částí je hadice měkká a nástavec na vysávání.

Přečtěte si také:  Recenze vysavače Bosch BBH Move 5

Ovládací prvky jsou na vysavači tři: regulace vzduchu pomocí kolečka s viditelnou stupnici regulace. Další tlačítka jsou k zapínání a vypínání vysavače a k namotávání kabelu zpět po ukončení vysávání.

Výměna sáčku se provádí v přední části vysavače. Nadzvednutím pohyblivé části do svislé polohy se odkryje přístup k sáčku a mírným tažením za úchyt sáčku, lze sáček vytáhnout. Napoprvé to může být trochu nepřirozené, nicméně při další výměně již je výměna snazší, neboť víme, jak co udělat, s jakou silou a podobně. Sáčky lze do vysavače pořídit papírové, ale i dražší plátěné.

ELECTROLUX Ergo Space ZE 330G
ELECTROLUX Ergo Space ZE 330G
ELECTROLUX Ergo Space ZE 330G
ELECTROLUX Ergo Space ZE 330G

Jak se pracuje s vysavačem ELECTROLUX Ergo Space ZE 330G

Délka dosahu vysavače při vysávání je delší než u běžných vysavačů, proto je to mnohdy velkou výhodou, neboť se nemusí neustále přeměňovat zapojení do zásuvky. Osobně jsem schopna vysát byt o rozloze cca 50 metrů čtverečních a to mám ještě rezervu – nikdy nevytahuji celou délku kabelu. Délka plastové hadice je doplněním této délky, nicméně právě délka hadice může být menším problémem při uschovávání. Já osobně hadici zamotávám dvakrát okolo pevné části hadice.

Vysavač je možné uschovat jak ve vertikální tak i horizontální poloze a díky svým malým rozměrům je možné je relativně skladně schovat.

Ochranná guma okolo vysavače zamezuje nárazu vysavače do nábytku, proto se nebojím občas vysavač potáhnout za hadici, aniž bych se bála o nábytek.

Uvítala bych, kdyby měl vysavač funkci mokrého vysávání, alespoň na mokré kapky či menší louže, nicméně z vlastní zkušenosti vím, že i papírový sáček snese pár mokrých kapek.

Díky délce kabelu a dosahu není zcela nutný akumulátor, nicméně v případě situace bez elektřiny není možno vysávat. Proto alespoň malý akumulátor by mohl být velkým pomocníkem v nouzi.

Sáček vyměňuje až ve chvíli, kdy nám přijde, že již vysavač dobře nevysává.

ELECTROLUX Ergo Space ZE 330G
ELECTROLUX Ergo Space ZE 330G
ELECTROLUX Ergo Space ZE 330G
ELECTROLUX Ergo Space ZE 330G

Zhodnocení vysavače ELECTROLUX Ergo Space ZE 330G

Vysavač těchto parametrů je ideální pomocník do každé malé a střední domácnosti, ve které díky svému dosahu dokáže vysát kdejaký kout.

Za prodávanou cenu má vysavač skvělé výsledky a jeho některá negativa se dají očekávat. Nicméně musím říct, že pro běžné vysávání, drobků, zvířecích chlupů, prachu a jiných běžných nečistot v domácnosti, je naprosto dostačující a já osobně bych si jej klidně koupila znova, neboť i objem sáčku vydrží poměrně dlouho.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *