Recenze vysavače Rohnson Dual 2400W Max

Jelikož nám náš stařičký vysavač vypověděl službu, museli jsme se v roce 2010 poohlédnout po novém. Věděli jsme, že hledáme bezsáčkový vysavač s vysokým výkonem za slušnou cenu. Nakonec jsme se rozhodli pro tohoto červeného draka.

BUDETE POTŘEBOVAT NA SUCHÉ ČIŠTĚNÍ KOBERCŮ:

Technické parametry a popis vysavače Rohnson Dual 2400W Max

Tento podlahový vysavač je určen pro suché vysávání. Jeho hlavní výhodou je, že si můžete vybrat, zda ho budete používat jako bezsáčkový, nebo sáčkový.

Parametry vysavače Rohnson Dual 2400W Max

 • Výrobce a model: Rohnson, Dual 2400W Max
 • Typ vysavače: podlahový
 • Celkový příkon: 2400 W
 • Maximální sací výkon: 350 W
 • Filtrace: omyvatelný výstupní filtr HEPA H10
 • Délka přívodního kabelu: 5 m
 • Akční rádius: 7 m
 • Hmotnost: 8 kg
 • Objem prachového sáčku: 3,5 l
 • Objem prachové nádoby: 1,5 l
 • Provedení trubek: kovové teleskopické
 • Provedení koleček: gumové
 • Maximální hlučnost: 84 dB
 • Barva: červená
 • Další funkce: indikátor plnosti sáčků, samonavíjecí kabel, vzduchový turbokartáč, prachový kartáč, štěrbinová hubice, regulace sání, funkce soft start
Rohnson Dual 2400W Max
Rohnson Dual 2400W Max

Popis vysavače Rohnson Dual 2400W Max

Tělo vysavače je vyrobené z pevného odolného plastu tmavě červené barvy. Tlačítka, průduchy a jedno ze dvou úchopných madel jsou v šedém provedení. Pod průduchy je umístěné kolečko, kterým se reguluje intenzita sání.

Na zadní straně vedle navíjecího kabelu jsou umístěny doplňkové kartáče. Na spodní straně jsou dvě velká stabilní kolečka a jedno rotační, které umožňuje snadnou manipulaci s vysavačem.

Hadice je pružná a v místě ukotvení k tělu vysavače s ní lze otáčet dokola. Na druhém konci je opatřena rukojetí z pevného plastu, na níž lze pomocí vysouvacího „okénka“ regulovat sání.

K hadici se připojuje kovová teleskopická tyč, kterou lze výškově nastavit podle libosti. Na jejím konci je rotační kartáč schovaný plastovým krytem.

Když postavíme vysavač do svislé polohy, můžeme ho nahoře, pod vrchním úchopným madlem otevřít, abychom se dostali k prachové nádobě/sáčku. Papírový sáček je uzpůsoben k pohlcení až 3,5 litrů prachu a nečistot. Pro tento typ vysavače jsou určeny sáčky s označením Rohnson R 194. Lze je zakoupit ve třech různých baleních (S, M, L) podle počtu kusů (1, 4, 12). Pro vysokou míru filtrace jsou opatřeny antibakteriální funkcí.

My spíše než papírové sáčky používáme cyklonový systém, tedy vysávání do prachové nádoby. V ní jsou dvě propojené přihrádky, jedna s otočným filtrem a druhá určená pro sběr prachu. Výhodou bezsáčkového vysávání je, že stačí tuto nádobu otevřít, nečistoty vysypat například do záchodové mísy a můžete bez dalších nákladů vysávat dál.

Rohnson Dual 2400W Max
Rohnson Dual 2400W Max
Rohnson Dual 2400W Max
Rohnson Dual 2400W Max
Rohnson Dual 2400W Max
Rohnson Dual 2400W Max
Rohnson Dual 2400W Max
Rohnson Dual 2400W Max

Jak se pracuje s vysavačem Rohnson Dual 2400W Max

Musím zmínit zejména velice snadnou manipulaci s tímto vysavačem. Díky otočnému kolečku se ihned přizpůsobí směru jízdy a pohybuje se velmi hladce a rychle. Díky nastavitelné výšce kovové trubice se dokonale přizpůsobí jakkoli vysoké osobě.

Vzhledem k tomu, že se rotační kartáč může otáčet, lze se s vysavačem dostat i do rohů a špatně přístupných míst. Výsledky vysávání shledávám jako dostačující. Pouze koberec s hodně dlouhým vlasem vysávám nejdřív pouze plastovou hubící, aby se vlasy nadzvedly a byly dostupné i skryté nečistoty. Poté koberec ještě přejedu rotačním kartáčem.

Přívodní kabel je dostačující, i když jeden dva metry navíc by mu neuškodily. Oceňuji i jeho automatické samonavíjení.

S vysavačem jsme prozatím měly dva problémy. První se objevil v létě, když teplota dlouhodobě neklesala pod 30° C. To se vysavač po pár minutách používání přehříval a sám se vypínal. To pak vysátí celého bytu trvalo třeba i půl dne, protože vychladnutí mi trvalo třeba i půl hodiny.

Druhý problém nás potkal nedávno. Jak je vidět na fotce, v kloubu spojujícím kovovou trubici s rotačním kartáčem se vylomily plastové zarážky a plastový kryt kartáče nedržel na trubici. Na opravu jsme použili pevnou lepicí pásku a vysáváme dál. Bohužel jsme přišli o jednu z důležitých funkcí, a to otáčení kartáče, což manipulaci při vysávání trochu ztížilo.

Funkce Dual

Díky Dual funkci si můžete vybrat, zda budete vysávat do papírových sáčků nebo omyvatelné prachové nádoby. Do sáčku se sice vejde zhruba o dva litry nečistot více, ale bezsáčkové vysávání nevyžaduje další finanční náklady. Záleží jen na vás, co si zvolíte.

2 názory na “Recenze vysavače Rohnson Dual 2400W Max”

 1. Dobrý den,mám tento vysavač a jsem s ním VELICE SPOKOJENÁ!!! Mám ale problém kde sehnat prachovou nádobu? Po letech užívání se ulomil kolíček u víčka.Předem děkuji Eva Herzánová

 2. Miloslav Mateják

  Dobrý den . Máme tento vysavač už šest let a jsme sním nadmíru spokojeni. Vysavač má dva filtry a nevíme kde je sehnat.Snad nám poradíte. Děkuji za odpověď

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *