Recenze vysavače Electrolux JetMaxx ZJM6820

Až budete vybírat vysavač, neměl by vaší pozornosti ujít vysavač Electrolux JetMaxx.

Tento vysavač určený pro suché vysávání jsme dostali jako svatební dar a musím říci, že patří k těm dárkům, které se opravdu hodí a udělají radost. Electrolux Jetmaxx máme v atraktivní červeno-černé barvě. Velikost, váha i hlasitost je přijatelná.

Máme to štěstí, že zvířata máme pouze na zahradě mimo domácnost. Na vysavač máme přesto vyšší nároky, protože musel perfektně vysát koberec, po kterém se válela, plazila a dnes i běhá naše dcera. Protože není nejtišší, budí v ní stále trochu nedůvěru. Kdyby však poznala i konkurenční vysavače pochopila by, že k nejhlasitějším ten náš vysavač také nepatří.

Electrolux JetMaxx ZJM6820
Electrolux JetMaxx ZJM6820

Co se týče výkonu, tento vysavač vysává velmi dobře. Je nutné udržovat čistý filtr a hlídat plnost pytlíků, ale při běžné údržbě složí výborně.

Kde nejlevněji koupit spotřební materiál pro vysavač Electrolux JetMaxx ZJM6820?

Malé škobrtnutí – naše chyba

Vysavač Electrolux JetMaxx nás nezklamal. Jeho slabá chvilka zatím nastala jen jednou, když při vysávání auta nečekaně přestal fungovat. Zkontrolovali jsme plnost pytlíku i jestli nevypadla elektřina, ale problém jsme nenašli. Vysavač jsme zaslali na reklamaci, která byla vyřízena s tím, že jsme nevyměnili filtr, který se příliš zanesl. Tentýž vysavač nám tedy byl navrácen a my vyměnili filtr, který jsme našli jako součást původního balení. Vysavač nadále funguje bez problémů. Lze tedy říci, že tento „kiks“ vznikl pouze naší neznalostí, nikoli vysavačem samotným.

Vítěz testů

Naši „obdarovatelé“ se nám svěřili, že při výběru vysavače brali v potaz právě recenze i testování, například Nezávislý test Občanského sdružení spotřebitelů dTest. Od dTestu získala značka Electrolux ocenění již pošesté. Konkrétně vysavač JetMaxx vynikl v zátěžovém testu, který kladl důraz na životnost motoru a vysávací schopnosti (například filtrování prachu). V porovnání s konkurenčními vysavači s obdobnými schopnostmi vyšel cenově velmi výhodně.

Electrolux JetMaxx ZJM6820 - příslušenství
Electrolux JetMaxx ZJM6820 – příslušenství

Vysavač, jak již bylo naznačeno, je sáčkový. Obsahem balení vysavače Electrolux JetMaxx, který jsme dostali, byla hubice na tvrdé podlahy, hubice parketová, hubice na čalounění, štěrbinová hubice, sáček a filtr. Vysavač váží 7 kilogramů, což myslím, že není nijak moc. I délka přívodního kabelu, která dosahuje 6 metrů, je v naší malé domácnosti více než dostačující. Dle technických parametrů uvedených u tohoto vysavače, je hlučnost 84dB a příkon 2000 W. Sací výkon má 340 W.

Technické parametry a popis vysavače Electrolux JetMaxx ZJM6820

O tom, že se tento vysavač může konkurenci směle postavit, není pochyb. Jeho účinnost dokazuje právě například 100% v již zmíněném zátěžovém testu Občanského sdružení spotřebitelů dTestu.

 • Výrobce a model: Electrolux JetMaxx ZJM6820
 • Barva: červeno – černá
 • Typ vysavače: podlahový, sáčkový
 • Normální příkon: 1800 W
 • Maximální příkon: 2000 W
 • Sací výkon: 340 W
 • Hmotnost: 7 kg
 • Trubice: teleskopická, kovová
 • Délka kabelu: 6 m
 • Akční rádius: 9 m
 • Objem prachového sáčku: 4 l
 • Filtry: základní filtr motoru + omyvatelný filtr HEPA H12
 • Hlučnost: 84 dB
 • Spotřeba elektrické energie: 356 W/h
 • Další funkce: měkká kolečka a funkce Soft Start, která nezatěžuje nadměrně elektrickou síť při náběhu motoru vysavače
  Electrolux JetMaxx ZJM6820
  Electrolux JetMaxx ZJM6820

Co jsem ocenila?

Oceňuji hygieničtější způsob odnesení plného sáčku z vysavače do koše bez toho, abych se samotného sáčku musela dotýkat. Stačí vyjmout omyvatelnou konstrukci zvanou Air Basket z vysavače a odnést ji i s jejím obsahem (plným sáčkem) k odpadkovému koši a sáček vyhodit.

Líbí se mi řešení uložení hubice od vysavače, kterou lze připevnit k tělu vysavače vertikálně i horizontálně. Kolečka zatím nepoškodila žádný povrch z podlah, které doma máme.

Vysavač funguje výborně, domácnost i auto bez problému dobře vysaje. Dostanu se i do hůře přístupných prostor, vysaji škvíry i zákoutí.

Electrolux JetMaxx ZJM6820
Electrolux JetMaxx ZJM6820
Electrolux Jetmaxx7
Electrolux JetMaxx ZJM6820
Electrolux Jetmaxx6
Electrolux JetMaxx ZJM6820
Electrolux Jetmaxx5
Electrolux JetMaxx ZJM6820
Electrolux Jetmaxx4
Electrolux JetMaxx ZJM6820

Co by mohlo být lepší?

I když hluk není nijak hrozný, tišší provoz by se mi líbil,. Už jen kvůli dceři, která si hlasitý přístroj nedůvěřivě prohlíží kdykoli luxuji.

Electrolux Jetmaxx1
Electrolux JetMaxx ZJM6820

Mohl by se vymyslet i lepší způsob regulace výkonu. Momentálně jde o citlivé posuvné kolečko, které se mi občas hůře používá, protože mi pravděpodobně chybí potřebná citlivost.

POTŘEBUJETE NOVÝ FILTR DO VYSAVAČE?

VYHLEDEJTE FILTR PRO VÁŠ VYSAVAČ »

Shrnutí

Vysavač Electrolux JetMaxx mohu jen doporučit. Překročil svoji dvouroční záruční lhůtu a stále funguje jako nový. A mimo to se mi opravdu líbí design – je na něj zkrátka pěkný pohled.

Kdybych musela vybírat nový vysavač, pravděpodobně bych opět sáhla po Electroluxu JetMaxx.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *