Recenze vysavače ECG VP 2141 S

Vysavač, který jsem měla roky doma, mi bohužel loni dosloužil, a tak jsem byla nucena začít procházet stovky typů a modelů, které jsou na internetu v nabídce. Protože to byl můj první výběr nového vysavače, ráda se podělím o své zkušenosti s tímto vysavačem ECG VP 2141 S.

KUPTE NOVÉ SÁČKY DO VYSAVAČE:

VYHLEDEJTE SÁČKY PRO VÁŠ VYSAVAČ »

Technické parametry a popis vysavače ECG VP 2141 S

Značka ECG zahrnuje v současné době celou řadu vysavačů. Já jsem se však rozhodla pro model VP 2141 S, protože byla mým hlavním požadavkem co největší skladnost přístroje. Žiji v poměrně malém bytě a úschovných míst nikdy není tolik, kolik by si člověk představoval. Z toho důvodu byl tento model jasnou volbou, především díky své velikosti a nízké váze.

Parametry vysavače ECG VP 2141 S

 • Výrobce a model: ECG VP 2141 S
 • Typ vysavače: podlahový
 • Příkon: 1 400 W
 • Sací výkon: 160 W
 • Hlučnost: 76 dB
 • Filtr: sáčkový
 • Kapacita sáčku na prach: 1,6 l
 • Akční rádius: 7 m
 • Hmotnost: 2,5 kg
 • Barva: modrá, fialová, zelená
 • Obsah balení: kovový podlahový kartáč zúžená hubice
 • Provedení trubek: plast
ECG VP 2141 S
ECG VP 2141 S

Popis vysavače ECG VP 2141 S

Tělo vysavače je vyrobeno z plastu a skládá se z předního krytu, dvou bytelných kol, zadního krytu filtru a rukojeti pro přenášení. Přestože je rukojeť také z plastu, je velmi pevná a při přenášení vysavače je výborným pomocníkem.

Zadní část vysavače tvoří přívodní kabel s automatickým navíjením a kryt zadního filtru. Přívodní kabel je o něco kratší, než u vysavačů větších rozměrů, ale rozhodně není jeho délka nijak limitující a při vysávání místnosti je naprosto dostačující.

Samotná hubice je vyrobena z pevného plastu a je rozložitelná na tři samostatné části. To je velmi praktické, pokud vysavač uskladňujete v malém prostoru. Zároveň je velmi snadná údržba, pokud dojde ke znečištění vnitřku trubice. Je možné ji jednoduše rozložit a propláchnout vodou. Spodní kartáč je možné nastavit na kobercový povrch i na povrch podlahy a jeho údržba je také velmi snadná. Usazený prach a nečistoty v kartáči je možné buď vysát, nebo propláchnout čistou vodou.

ECG VP 2141 S
ECG VP 2141 S
ECG VP 2141 S
ECG VP 2141 S

Samotná výměna sáčku pro mě byla vždy horor, ale u tohoto typu vysavače je viditelně označena pojistka předního krytu a je tak hned patrné, jak tělo vysavače odklopit. Vysavač má také indikátor naplnění prachového sáčku, takže se člověk nemusí řídit pouze vlastním pocitem, že hubice nedostatečně saje. To je praktické zejména proto, že je kapacita sáčku menší, než u běžných typů vysavačů a může dojít k jeho naplnění a výměně dříve, než byl člověk s předešlým typem vysavače zvyklý.

ECG VP 2141 S
ECG VP 2141 S

Příjemným překvapením jsou malé rozměry krabice, ve které přístroj přijde. Zejména pokud objednáváte z internetu jako já, oceníte na poště co nejmenší balíček, který musíte přepravovat domů městskou hromadnou dopravou. Součástí balení je i jednoduchý návod, který popisuje všechny části vysavače včetně zásad správného zacházení.

Jak se pracuje s vysavačem ECG VP 2141 S

Hlavní výhodou tohoto modelu je především nízká váha. Každý jistě zná, jaké je nosit několika kilový vysavač, pokud je potřeba vysát vrchní část skříní, nebo jinak špatně dostupná místa. S vysavačem od ECG je tento problém vyřešen, protože je možné jej vzít jednoduše do ruky a poponášet ho vedle sebe. Navíc má velmi praktický plastový úchyt, za který je možné vysavač po celou dobu úklidu nést a nehrozí tak jeho zadrhnutí o dřevěné prahy nebo okraje nábytku.

Menším negativem je nižší sací síla. Zejména, když je prachový sáček téměř plný, je problematické vysát větší nečistoty. S jeho velikostí souvisí i častější výměna sáčků, které mají o něco menší kapacitu. Na druhou stranu jsou poměrně levné, takže se nejedná o žádnou překážku.

ECG VP 2141 S
ECG VP 2141 S

Co mě však překvapilo, byla hlučnost vysavače. Vzhledem k jeho velikosti, jsem očekávala, že bude o něco tišší, ale silou decibelů dosahuje běžných typů domácích vysavačů. To však není nijak překvapivé, protože nenese označení „silent“ a běžná hlučnost nijak neomezuje jeho výkonnost.

Po skončení úklidu je možné vysavač rozdělat na jednotlivé části a uspořit tak maximálně místo. Sací hubice je rozložitelná na tři části a přívodní šňůru lze navinout dovnitř vysavače tak, aby nepřekážela. Drobné nedostatky tak vyvažuje svou praktičností a pěkným vzhledem. Je na výběr ze tří základních barev – zelené, fialové a modré.

Zhodnocení vysavače ECG VP 2141 S

Vysavač od značky ECG je ideálním pomocníkem do menších bytů. Nedisponuje závratným výkonem, ale koberec zbaví všech nečistot a vejde se v podstatě kamkoliv. Za sebe mohu tento typ jedině doporučit, protože splňuje všechny požadavky na dobře uklizený byt.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *