Recenze vysavače Zelmer Meteor 2

Domácí vysavač Zelmer Meteor 2 typ 400.0 EP je dalším úspěšným výrobkem původně polské, dnes však již německé firmy Zelmer. V naší domácnosti ho používáme 3 roky. Předtím jsme téměř deset let používali Zelmer Cobra 2000. Oba výrobky kromě výměny filtrů a běžné údržby nepotřebovaly, resp. nepotřebují žádnou zvláštní péči. Stačí otření navlhčeným hadříkem.

Technické parametry a popis vysavače Zelmer Meteor 2

Parametry vysavače Zelmer Meteor 2

 • Výrobce a model: Zelmer Meteor 2, typ 400.0 EP
 • Barva: červená pastelová (existuje i modrá a světle fialová varianta)
 • Příkon: 1600 W
 • Sací výkon: 385 W
 • Průtok vzduchu: 35 l/s
 • Objem prachového sáčku: 3 l
 • Filtrace: čtyřstupňová, mikrofiltrace
 • Filtr: vstupní i výstupní
 • Rozměry: 30,4/30,3/37,5 cm (výška x šířka x hloubka)
 • Hmotnost: 4,3 kg
 • Délka přívodního kabelu: 6,3 m
 • Celkový akční rádius: 9 m
 • Hladina hluku: 77 dB
Zelmer Meteor 2 typ 400.0 EP
Zelmer Meteor 2 typ 400.0 EP

Popis vysavače Zelmer Meteor 2

Vysavače je určen k úklidu jakýchkoli hladkých ploch (běžná plovoucí podlaha, vinyl, marmoleum), ale i koberců s nízkých vlasem. Díky parketovému kartáči, resp. jemným a měkkým štětinám přírodního původu s ním uživatel vyčistí a vyleští povrchy citlivé na poškrábání (dřevěné podlahy, parkety, mramor či obložení). Je nutné jej používat výhradně k suchému čištění.

Příslušenství vysavače je více než dostačující. K dispozici má uživatel nastavitelnou sací teleskopickou trubici, hubici s kartáčem a separátorem předmětů a flexibilní sací hadici. V tělu přístroje se pod plastovým víkem skrývá malý úložný prostor, v němž naleznete štěrbinovou hubici, malý kartáč (kartáčová hubice) a malou hubici. Pod touto schránkou se pod odklopným víkem ukrývá výstupní filtr.

Proti poškození motoru je vysavač vybaven pojistkou proti spálení.

Do vysavače lze použít dvě varianty prachového sáčku – obyčejný papírový a papírový se zesíleným plastovým ústím. Cena se pohybuje mezi 100 – 200 korunami a náhradní sáčky (např. Zelmer, Jolly MAX atp.) seženete díky rozšířené značce Zelmer všude. Samotný přístroj byl od výrobce vybaven sáčky Safbag.

Zelmer Meteor 2 typ 400.0 EP
Zelmer Meteor 2 typ 400.0 EP

Tělo vysavače vyrobené z odolného plastu doplňují měkká plastová kolečka.

Na horní části je snadno přístupné šoupátko, pomocí kterého regulujete výkon v několika stupních. Při novém či málo naplněném prachovém sáčku doporučuji výkon vysavače touto regulací snížit. Není sice nutné při každé výměně sáčku dávat i nové filtry, ale určitě tím nic nezkazíte.

Pro jeho uskladnění můžete zvolit horizontální polohu využívanou při vysávání nebo i vertikální.

Jak se pracuje s vysavačem Zelmer Meteor 2?

Manipulace s vysavačem je bezproblémová, nastavitelná sací trubice spolu s ohebnou hadicí a dlouhým přívodním kabelem vytváří dostatečný rádius k vašemu úklidu.

Ze země vysaje všechny viditelné nečistoty, zbaví naši mikroplyšovou sedací soupravu prachu, čisté zanechá i dřevěné schodiště.

Během doby, po kterou jej využíváme, nedošlo k žádné poruše, tudíž žádné reklamaci. Co se týče příslušenství, využíváme základní, ale dokoupili jsme Floor care hubici a průběžně doplňujeme vůni do vysavače. Úklidu domácnosti se díky regulovatelné sací hubici může zhostit opravdu každý.

Zelmer Meteor 2 typ 400.0 EP
Zelmer Meteor 2 typ 400.0 EP
Zelmer Meteor 2 typ 400.0 EP
Zelmer Meteor 2 typ 400.0 EP

K uvedenému přístroji lze dokoupit speciální parketový kartáč, tzv. Floor care, který perfektně funguje i na ostatních hladkých površích.

Výrobce rovněž doporučuje uživatelům doplnit příslušenství vysavače o turbokartáč, pro jehož přívodní kabel je v horní části připravena drobná zásuvka. Ten jsme používali více u předchozího typu a po jeho působení nezůstalo opravdu na zemi ani smítko. Nyní si častěji vystačíme s kartáčem parketovým.

Kromě těchto doplnění kupujeme i vůně v podobě tyčinek nebo granulí, které vysypete na zem, vysajete a zároveň celou místnost příjemně provoníte.

POTŘEBUJETE NOVÝ FILTR DO VYSAVAČE?

VYHLEDEJTE FILTR PRO VÁŠ VYSAVAČ »

Zhodnocení vysavače Zelmer Meteor 2

Mezi hlavní výhody popisovaného vysavače bych zařadil jeho nízkou hmotnost, jednoduchost výměny filtrů a sáčků i velkou mobilitu, kterou mu dodává 9 metrů dlouhý přívodní kabel.

Tento malý drobeček bude Vaším spolehlivým pomocníkem po dlouhou dobu. Využíváme jej nejen při úklidu plovoucího podlahy, dlažby, ale i interiéru auta. Dokonce s ním vysáváme i popel, jenž vypadne z krbu.

Snad jediným drobným negativem je vhodná častější výměna filtrů (vysavač není vybaven HEPA filtrem) a někdy zpomalené navíjení přívodního kabelu.

Zelmer Meteor 2 typ 400.0 EP
Zelmer Meteor 2 typ 400.0 EP

I když je přístroj primárně určen k vysávání, je dobrým pomocníkem, chcete-li zavakuovat např. dlouho nepoužívané oblečení do průhledných plastových vaků.

Opatrně doporučuji používat úchytku, resp. záchytný háček pro připevnění hubice s kartáčem, má tendenci se ulamovat.

Očekávání, jež jsme do něj vkládali, splnil beze zbytku. Rodinný dům 4 + 1 + chodby, technickou místnost vysajete během půl až tři čtvrtě hodiny. Díky jeho malým rozměrům jej schováte prakticky kamkoli.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *