Recenze vysavače Zelmer Meteor 2

Doporučuji tyto vysavače a kartáče pro suché čištění koberců speciální směsí

Domácí vysavač Zelmer Meteor 2 typ 400.0 EP je dalším úspěšným výrobkem původně polské, dnes však již německé firmy Zelmer. V naší domácnosti ho používáme 3 roky. Předtím jsme téměř deset let používali Zelmer Cobra 2000. Oba výrobky kromě výměny filtrů a běžné údržby nepotřebovaly, resp. nepotřebují žádnou zvláštní péči. Stačí otření navlhčeným hadříkem.

Technické parametry a popis vysavače Zelmer Meteor 2

Parametry vysavače Zelmer Meteor 2

 • Výrobce a model: Zelmer Meteor 2, typ 400.0 EP
 • Barva: červená pastelová (existuje i modrá a světle fialová varianta)
 • Příkon: 1600 W
 • Sací výkon: 385 W
 • Průtok vzduchu: 35 l/s
 • Objem prachového sáčku: 3 l
 • Filtrace: čtyřstupňová, mikrofiltrace
 • Filtr: vstupní i výstupní
 • Rozměry: 30,4/30,3/37,5 cm (výška x šířka x hloubka)
 • Hmotnost: 4,3 kg
 • Délka přívodního kabelu: 6,3 m
 • Celkový akční rádius: 9 m
 • Hladina hluku: 77 dB

  Zelmer Meteor 2

  Zelmer Meteor 2

Popis vysavače Zelmer Meteor 2

Vysavače je určen k úklidu jakýchkoli hladkých ploch (běžná plovoucí podlaha, vinyl, marmoleum), ale i koberců s nízkých vlasem. Díky parketovému kartáči, resp. jemným a měkkým štětinám přírodního původu s ním uživatel vyčistí a vyleští povrchy citlivé na poškrábání (dřevěné podlahy, parkety, mramor či obložení). Je nutné jej používat výhradně k suchému čištění.

Příslušenství vysavače je více než dostačující. K dispozici má uživatel nastavitelnou sací teleskopickou trubici, hubici s kartáčem a separátorem předmětů a flexibilní sací hadici. V tělu přístroje se pod plastovým víkem skrývá malý úložný prostor, v němž naleznete štěrbinovou hubici, malý kartáč (kartáčová hubice) a malou hubici. Pod touto schránkou se pod odklopným víkem ukrývá výstupní filtr.

Proti poškození motoru je vysavač vybaven pojistkou proti spálení.

Zelmer Meteor 2

Zelmer Meteor 2

Zelmer Meteor 2 - prachový sáček

Zelmer Meteor 2 – prachový sáček

Do vysavače lze použít dvě varianty prachového sáčku – obyčejný papírový a papírový se zesíleným plastovým ústím. Cena se pohybuje mezi 100 – 200 korunami a náhradní sáčky (např. Zelmer, Jolly MAX atp.) seženete díky rozšířené značce Zelmer všude. Samotný přístroj byl od výrobce vybaven sáčky Safbag.

Tělo vysavače vyrobené z odolného plastu doplňují měkká plastová kolečka.

Na horní části je snadno přístupné šoupátko, pomocí kterého regulujete výkon v několika stupních. Při novém či málo naplněném prachovém sáčku doporučuji výkon vysavače touto regulací snížit. Není sice nutné při každé výměně sáčku dávat i nové filtry, ale určitě tím nic nezkazíte.

Pro jeho uskladnění můžete zvolit horizontální polohu využívanou při vysávání nebo i vertikální.

Jak se pracuje s vysavačem Zelmer Meteor 2?

Manipulace s vysavačem je bezproblémová, nastavitelná sací trubice spolu s ohebnou hadicí a dlouhým přívodním kabelem vytváří dostatečný rádius k vašemu úklidu.

Ze země vysaje všechny viditelné nečistoty, zbaví naši mikroplyšovou sedací soupravu prachu, čisté zanechá i dřevěné schodiště.

Během doby, po kterou jej využíváme, nedošlo k žádné poruše, tudíž žádné reklamaci. Co se týče příslušenství, využíváme základní, ale dokoupili jsme Floor care hubici a průběžně doplňujeme vůni do vysavače. Úklidu domácnosti se díky regulovatelné sací hubici může zhostit opravdu každý.

Zelmer Meteor 2 - příslušenství

Zelmer Meteor 2 – příslušenství

K uvedenému přístroji lze dokoupit speciální parketový kartáč, tzv. Floor care, který perfektně funguje i na ostatních hladkých površích.

Výrobce rovněž doporučuje uživatelům doplnit příslušenství vysavače o turbokartáč, pro jehož přívodní kabel je v horní části připravena drobná zásuvka. Ten jsme používali více u předchozího typu a po jeho působení nezůstalo opravdu na zemi ani smítko. Nyní si častěji vystačíme s kartáčem parketovým.

Kromě těchto doplnění kupujeme i vůně v podobě tyčinek nebo granulí, které vysypete na zem, vysajete a zároveň celou místnost příjemně provoníte.

Zhodnocení vysavače Zelmer Meteor 2

Mezi hlavní výhody popisovaného vysavače bych zařadil jeho nízkou hmotnost, jednoduchost výměny filtrů a sáčků i velkou mobilitu, kterou mu dodává 9 metrů dlouhý přívodní kabel.

Tento malý drobeček bude Vaším spolehlivým pomocníkem po dlouhou dobu. Využíváme jej nejen při úklidu plovoucího podlahy, dlažby, ale i interiéru auta. Dokonce s ním vysáváme i popel, jenž vypadne z krbu.

Zelmer Meteor 2

Zelmer Meteor 2

Snad jediným drobným negativem je vhodná častější výměna filtrů (vysavač není vybaven HEPA filtrem) a někdy zpomalené navíjení přívodního kabelu.

 

I když je přístroj primárně určen k vysávání, je dobrým pomocníkem, chcete-li zavakuovat např. dlouho nepoužívané oblečení do průhledných plastových vaků.

Opatrně doporučuji používat úchytku, resp. záchytný háček pro připevnění hubice s kartáčem, má tendenci se ulamovat.

Očekávání, jež jsme do něj vkládali, splnil beze zbytku. Rodinný dům 4 + 1 + chodby, technickou místnost vysajete během půl až tři čtvrtě hodiny. Díky jeho malým rozměrům jej schováte prakticky kamkoli.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *