Recenze vysavače Dirt Devil Rebel 54HFC

Na začátku roku 2017 jsme s přítelem hledali ideální vysavač do našeho nového bytu. Předtím jsme měli vysavač ETA Aston a iRoomba 616. Popravdě jsme ale ani s jedním nebyli spokojení. Spíše nečistoty roznášely, než aby je vysávaly. Proto jsme hodně pečlivě vybírali a našli jsme právě tento, vysavač Dirt Devil Rebel 54HFC. Zaujal nás účinností filtru, který je dle dostupných informací 99,97 %, a také získaným oceněním Plus X Award za design a komfort při obsluze.

Pokud jste tedy ve stejné situaci, pokusím se vám právě v následujících řádcích co nejdetailněji popsat tento vysavač.

KUPTE NOVÉ SÁČKY DO VYSAVAČE:

VYHLEDEJTE SÁČKY PRO VÁŠ VYSAVAČ »

Technické parametry a popis vysavače Dirt Devil Rebel 54HFC

Na začátek jednoduše popíšu technické parametry tohoto vysavače. Zakoupen byl v březnu 2017, jedná se o bezsáčkový vysavač pro suché vysávání různých typů podlah. Hodí se jak na koberce, tak i na linoleum, plovoucí podlahy nebo kachličky. Díky jeho nástavcům můžete ale vysávat i klávesnice, skříňky, šuplíky či špatně dostupná místa.

Parametry vysavače Dirt Devil Rebel 54HFC

 • Výrobce a model: Dirt Devil Rebel 54HFC
 • Celkový příkon: 800 W
 • Kapacita nádoby: 1,8 l
 • Délka kabelu: 6 m
 • Akční rádius: 9 m
 • Filtr: Omyvatelný HEPA 13
 • Barva: Červená
 • Hlučnost: 78 dB
 • Energetická třída: A
 • Rozměry: 28 x 30 x 45
 • Hmotnost: 4 Kg
 • Další funkce: Indikátor plnosti sáčků, indikátor zanesení filtru, multicyklónová technologie, měkčená odlehčená kolečka, automatické navíjení kabelu, parkovací poloha
Recenze vysavače Dirt Devil Rebel 54HFC - parkovací poloha
Recenze vysavače Dirt Devil Rebel 54HFC – parkovací poloha
Recenze vysavače Dirt Devil Rebel 54HFC
Recenze vysavače Dirt Devil Rebel 54HFC
Recenze vysavače Dirt Devil Rebel 54HFC - příslušenství
Recenze vysavače Dirt Devil Rebel 54HFC – příslušenství
Recenze vysavače Dirt Devil Rebel 54HFC
Recenze vysavače Dirt Devil Rebel 54HFC

Popis vysavače Dirt Devil Rebel 54HFC

Tělo tohoto vysavače je vyrobeno z plastu červené barvy. Kolečka jsou měkčená, takže se s vysavačem velice snadno manipuluje.

K tělu vysavače je připevněna parketová hubice s teleskopickými kovovými trubkami.

Na vysavači se nachází klasická dvě tlačítka pro navíjení kabelu a pro zapnutí a vypnutí vysavače. Žádná další tlačítka ani ovladače se na vysavači nenachází.

Na vysavači se také nachází nepatrný otvor v jeho zadní části, který slouží k parkovací poloze. Stačí do otvoru nasunout hubici a vysavač takto můžete postavit na rovné místo, do rohu místnosti nebo do skříně.

Hubice má rozličné koncovky pro různé vysávání. Klasickou hubici můžete použít na vysávání koberců a podlah. Stačí sešlápnout pedál a hlavice se změní pro vysávání daného typu povrchu.

Dále jsou u vysavači k dispozici hubice pro vysávání klávesnic, malých prostor a menších nečistot, pro vysávání v úzkých prostorách a pro vysávání velkých nečistot. Právě poslední zmíněná hlavice pro vysávání skutečně velkých a zažraných nečistot je nejúčinnější. Během vysávání totiž uvnitř této hlavice rotují štětinky pro polapení i těch nejmenších a zároveň i největších nečistot. Právě u této hlavice je výslovné varování, abyste ji nepřikládali ke zvířatům nebo k lidské kůži, neboť by je mohla poranit.

Recenze vysavače Dirt Devil Rebel 54HFC - příslušenství
Recenze vysavače Dirt Devil Rebel 54HFC – příslušenství
Recenze vysavače Dirt Devil Rebel 54HFC - podlahová hubice
Recenze vysavače Dirt Devil Rebel 54HFC – podlahová hubice

Sací výkon si vysavač mění sám pomocí Multicyklónové technologie. Funguje to tak, že jakmile vysavač pocítí, že je tah sání malý, sám si výkon zvýší. Většinou je ale výkon vysavače konstantní.

Po vyjmutí filtrační nádoby zůstává pouze holé tělo vysavače. Nádoba je omyvatelná a pojme nečistoty až do 1,8 litrů. Plná nádoba je indikována LED světélkem na vysavači. Po vyjmutí se může nádoba celá opláchnout, vymýt a po řádném osušení opět používat.

Ve vysavači je umístěn jeden bílý filtr, který filtruje dle dostupných informací až 99,97 % vzduchu. To nemohu soudit odborně, ale pouze jen podle mých zkušeností. A ty jsou zatím velmi pozitivní.

Recenze vysavače Dirt Devil Rebel 54HFC - sběrná nádoba
Recenze vysavače Dirt Devil Rebel 54HFC – sběrná nádoba
Recenze vysavače Dirt Devil Rebel 54HFC -filtr sběrné nádoby
Recenze vysavače Dirt Devil Rebel 54HFC -filtr sběrné nádoby

Jak se pracuje s vysavačem Dirt Devil Rebel 54HFC?

Manipulace s vysavačem Dirt Devil Rebel 54HFC je snadná. Stačí jej zapojit do elektřiny, zmáčknout tlačítko “Zapnout” a vysavač okamžitě začne vysávat. Na tom není nic složitého.

Ovšem samotné vysávání je už poměrně náročné. Doposud jsme měli s přítelem vysavače s menším výkonem, které spíše roznášely špínu, než aby jí vysávaly. Tento vysavač je ale úplně jiný. K vysávání je potřeba značného úsilí. Nejsnadnější je s ním vysávání parket, kachliček a linolea. To jde celkem snadno. Naopak nejnáročnější je úklid koberců. A čím vyšší chlup, tím náročnější manipulace.

Klasické prostory, které jsem dříve měla uklizené za 30 minut, mi nyní trvají přes hodinu. Ovšem na druhou stranu je výsledek skutečně nepřekonatelný. Ve filtru i v nádobě jde vidět, že Dirt Devil Rebel 54HFC zachytí skutečně i ty nejmenší nečistoty a prach. A podlahy jsou po vysání čisté, jako nové. Náročná manipulace je tedy vykoupena kvalitou výsledku, který je bezchybný.

Přívodní kabel je podle mého názoru dostatečně dlouhý a nemusím tedy během celého úklidu vysavač přepojovat ani vypínat a zapínat. Navíc má automatické navíjení, takže jeho zaklizení po úklidu je raz dva.

Vysavač zatím funguje bez sebemenších problémů nebo poruchy. Ani několikeré vysypání nádoby nemělo zatím na jeho funkci žádný vliv.

Příslušenství vysavače je hodně bohaté a pro normální domácnost celkem zbytečné. Sami používáme klasický nástavec na koberce a pak malý nástavec pro klávesnice a malé prostory. Více nástavců nepotřebujeme.

Zhodnocení vysavače Dirt Devil Rebel 54HFC

 • Vysavač výjimečně dobře filtruje nasátý vzduch a je skutečně znát, že se v domácnosti méně práší. Vysátý koberec vydrží déle čistý. Vysavač si v klidu poradí s malými nebo i hodně velkými nečistotami. Za chodu je velmi tichý.
 • Práce s vysavačem je díky jeho tahu náročná a nejednou se s ním zapotíte. Výsledek stojí ale za to.

Vysavač Dirt Devil Rebel 54HFC rozhodně předčil má očekávání. Jsem s ním nadmíru spokojená a na čerstvě vysátý pokoj je vždy radost pohledět. Díky jeho nízké hlučnosti vím, že neruším sousedy a výsledek úklidu je vždy bezchybný.

Ač je tedy tento vysavač na první pohled malý, rozhodně je hodně účinný. Jeho koupi doporučuji.

1 názor na “Recenze vysavače Dirt Devil Rebel 54HFC”

 1. S výše uvedenými názory lze souhlasit. Jediný problém vidím, že zasouvání hadice se děje přes zacvakávací systém, který se časem ošoupe nebo také nemusí sedět. Lepší by byl bajonetový úchyt hadice k tělu vysavače.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *