Recenze ručního vysavače Switch On HV-A0701

Přestože máme doma funkční vysavač klasických rozměrů, není praktický, pokud je potřeba vysát jen drobná smítka nebo rozsypané koření v kuchyni. Z toho důvodu jsme využili akční nabídky obchodního řetězce Kaufland a zakoupili si domů ruční vysavač Switch On.

POTŘEBUJETE NOVÝ FILTR DO VYSAVAČE?

VYHLEDEJTE FILTR PRO VÁŠ VYSAVAČ »

Technické parametry a popis ručního vysavače Switch On HV-A0701

Vysavač Switch On je perfektním pomocníkem do domácnosti. Díky svým rozměrům je skladný a můžete jej pohodlně zasunout pod sedačku nebo zavřít do skříňky. Co oceňuji u typu Switch On HV-A0701 je i to, že kromě suchého vysávání zvládne nasát i rozlitou vodu, a to až do objemu 100 ml.

Parametry ručního vysavače Switch On HV-A0701

 • Rozměry přístroje: 43 (výška) x 14 (šířka) x 17 (hloubka)
 • Sací výkon: 55 W
 • Hlučnost: 73 dB
 • Kapacita nádoby na suchý obsah: 300 ml
 • Kapacita nádoby na kapaliny: 100 ml
 • Akumulátor: 2 000 mAh, baterie Li-ion
 • Doba nabíjení: 4-5 hodin
 • Provozní doba na 1 nabití: 15-20 minut
 • Délka nabíjecího kabelu: 180 cm
 • Barva: šedá, zelená
 • Balení obsahuje: štěrbinová hubice, hubice na mokré vysávání, držák na stěnu
Recenze vysavače Switch On HV-A0701
Recenze vysavače Switch On HV-A0701
Recenze vysavače Switch On HV-A0701
Recenze vysavače Switch On HV-A0701
Recenze vysavače Switch On HV-A0701
Recenze vysavače Switch On HV-A0701

Popis ručního vysavače Switch On HV-A0701

Ruční vysavač Switch On je vyroben z kvalitního pevného plastu. Přestože se prodává pouze v základním barevném provedení, tmavě šedá barva se zelenými prvky, je vysavač designovým doplňkem a nemusíte se za něj stydět v chodbě ani v obývacím pokoji.

Ruční vysavač nemá prachový sáček a suchý (případně kapalný) obsah jde přímo do plastové nádobky. Po jejím naplnění se pouze sejme přední část přístroje, vyjme se prachový filtr a obsah vysype do koše. Velkou výhodou je i to, že je nádobka uzavřená ještě držákem filtru, takže se nemusíte bát rozvíření prachu nebo předčasného vysypání obsahu.

Recenze vysavače Switch On HV-A0701 - sběrná nádoba
Recenze vysavače Switch On HV-A0701 – sběrná nádoba
Recenze vysavače Switch On HV-A0701 - sběrná nádoba
Recenze vysavače Switch On HV-A0701 – sběrná nádoba

Při čištění je možné vysavač rozebrat na dvě základní části. První část tvoří motor, spínací tlačítko a rukojeť. Druhou odnímatelnou část tvoří nádoba na prach, držák filtru a prachový filtr s velmi hustou tkaninou.

Přestože je přístroj z plastu, je aretační tlačítko i ostatní části velmi kvalitní a nehrozí k ulomení žádné části.

Díky použitému materiálu je i velmi snadná údržba. Můžete omýt pod vodou samotný filtr i nádobku na prach. Manipulace s přístrojem je navíc opravdu velmi jednoduchá a zvládnete jej obsluhovat i bez předchozího čtení návodu. Po vyčištění a důkladném vyschnutí nádobku na prach jen jednoduše zacvaknete zpět.

Protože je přední část vysavače poměrně široká, jsou pro úzké prostory určeny dva nástavce – plastový pro suché vysávání a pogumovaný nástavec pro vysávání tekutin.

Součástí balení je rovněž napájecí kabel a držák na stěnu, do kterého můžete vysavač zasunout. Pokud však nechcete vrtat do zdi, není problém vysavač nabíjet volně položený na zemi.

Jak se pracuje s ručním vysavačem Switch On HV-A0701?

Za největší výhodu tohoto modelu považuji především to, že je bezdrátový a velmi malý. Bez problémů se dostanete do jakéhokoliv prostoru, a pokud náhodou ne, můžete využít dvou přiložených nástavců. Zároveň nejste omezováni přívodním kabelem a můžete tak vysavač využít jak v bytě, tak i na balkóně nebo terase.

Díky akumulátoru vydrží přístroj až 20 minut nepřetržitého provozu. Ve chvíli, kdy dojde k jeho vybití, rozbliká se kontrolka na znamení, že je třeba akumulátor opět dobít. Doba napájení je však trochu delší (v řádu 4-5 hodin) a přístroj v tuto dobu nemůžete použít.

Osobně oceňuji i jednoduchost ovládání a manipulace s vysavačem. Troufám si říct, že se nemusíte bát svěřit vysavač ani větším dětem pro rychlý úklid pokojíčku. Jeho váha je zanedbatelná a díky akumulátoru ani není třeba připojení do zásuvky.

Menší nevýhodou je slabší sací výkon, který je pouze 55W. Na druhou stranu, ruční vysavače nejsou určeny pro úklid plochy celého bytu a pro menší úklid prachu, zvířecích chlupů nebo zbytků jídla z koberce je výkon naprosto dostatečný. Občas se také stane, že drobné kamínky a těžší věcí nedokáže vysavač nasát, ale s lehkými smítky nemá sebemenší problém.

Vzhledem k malým rozměrům přístroje je trochu překvapující jeho hlučnost. Rozhodně je však tišší, než většina klasických domácích vysavačů, které jsem doposud měla a osobně se jej nebojím použít ani pozdě večer.

Zhodnocení ručního vysavače Switch On HV-A0701

Vysavač značky Switch On je skvělým kompromisem mezi výkonem a cenou.

Díky svým malým rozměrům nedokáže plnohodnotně nahradit klasický vysavač a nehodí se pro vysávání velkých kobercových ploch. Pokud však hledáte pomocníka na drobný úklid rozsypaných sušenek nebo vysátí chlupů zvířecích mazlíčků je tento ruční vysavač k nezaplacení.

1 názor na “Recenze ručního vysavače Switch On HV-A0701”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *