Pozor na koberce z rostlinných vláken

Obecně praktikovanou nejefektivnější metodou čištění koberců a čalounění je mokré čištění koberců za pomoci extraktoru. Pokud však máte koberce nebo čalounění z přírodních materiálů typu kokos, konopí nebo juta, není mokré čištění koberců a čalounění doporučované. Jak suché čištění koberců probíhá, nám sdělil pan Zemánek, majitel firmy Čištění koberců Praha. Suché čištění se ve většině případů vztahuje k materiálům, které jsou přírodní nebo s příměsí uměliny.

Vlákna z přírodních materiálů rostlinného typu jsou velmi náchylná na vlhko. Při kontaktu s vodou kdy je voda ihned odsáta příliš velké problémy nenastanou, ale pokud dojde k dlouhodobějšímu namočení, velmi často se stává, že vlákno se začne rozpadat nebo nabobtná. Vlákna z přírodních materiálů rostlinného typu pracují i po několika letech, proto je nutné je čistit velmi opatrně a především odborně. Nejčastěji se čistí za pomoci speciálního prášku, vlhkých pilin nebo pěny, která se působením vzduchu mění v prášek.

Pokud máte k dispozici koberce z přírodních materiálů živočišného původu, bude se jednat pravděpodobně o vlnu nebo bavlnu. Na oba tyto materiály je třeba speciálních přípravků na čištění, ale mohou být již čištěny na mokro. Čisticí prostředek však musí obsahovat příměs lanolinu, což je mazivo, které u vlny zachovává kvalitní strukturu vlasu a především se stará o uchování barev a vlastností vlasu. Pokud jsou koberce z vlny čištěny odborně lanolinem, je možno počítat s tím, že si svoje kvalitní vlastnosti ponechají po dobu několika měsíců, než bude nutné provést další udržovací čištění. Pokud hledáte odborníky na zmíněné čištění koberců a případně čištění sedaček a jste z Prahy, lze doporučit firmu Čištění koberců Praha. Pro zájemce z Brna máme typ na firmu Čištění koberců Brno.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *