Kolikrát týdně je vhodné vysávat?

Obecně platí pravidlo, že čím častěji doma vysáváte, tím je domácí prostředí čistější a obsahuje méně roztočů, prachu a alergenů. Výhodu mají všichni, kteří mají v domácnosti koberce, protože právě koberce slouží jako výborný lapač prachu a alergenů. V porovnání s plovoucími podlahami, podlahami z marmolea či vinylu není nutné u koberců vysávat tak častěji z důvodu nízké koncentrace vířivého prachu v místnosti.

Důležité je si uvědomit, že ani u koberců však nelze suché čištění podceňovat a koberce musí být na sucho čištěny minimálně jednou týdně. Pokud se v domácnosti vyskytují alergici či astmatici, vysávání musí být prováděno ještě častěji. Pro snížení počtu prachových částic v místnosti je vhodné se vyvarovat závěsů, kde se prach dlouhodobě drží (pokud závěsy každý týden neperete). Vhodné je nepodceňovat vysávání i v místech, kde je prachu na první pohled minimum. Jedná se tedy převážně o elektroniku, které je paradoxně jedním z největších lapačů prachu v domácnostech i kancelářích. Nejvíce prachu najdete v chlazení a žebrování elektronických přístrojů.

Obecně je vhodné cca jednou za měsíc vyčistit koberec rovněž vysavačem s kobercovou hlavou obsahující kartáč či klepací systém. Ideální je samozřejmě obojí dohromady, kdy je výkonný kartáč v kombinaci s klepací hlavou schopen odstranit i hloubkové nečistoty. Pokud stroj nemáte k dispozici, je možno je zapůjčit (pro obyvatele Prahy) od firmy čištění koberců Praha. Případně je možno firmou čištění koberců Praha využít na profesionální vysátí koberců či čalounění. Na objednávku lze provést komplexní servis v podobě suchého čištění koberců, následného mokrého hloubkového pročištění a případně mytí oken. Pro informaci cenách zmíněných služeb, je firma čištění koberců Praha k dispozici na telefonu 601 336 072.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *