Dokonale čisté koberce i ve vaší kanceláři

Koberec umí pěkně zútulnit místnost, kde trávíte čas. I pracovní prostředí kanceláří se neobejde bez koberců různých kvalit a provedení. Možná se odlišují materiálem a designem, ale rozdíl byste nenašli v znečištění. Zkrátka nový i starší druh koberce je na tom stejně, co se týče nečistot z oblečení, obuvi, zvířat nebo infiltrace dveřmi a okny.

Pravidelná a hloubková péče o koberce

Až stovky tisíc mikroorganismů byste napočítali na čtverečním centimetru koberce. Jednou za čas je dobré praktikovat mokré čištění koberců. Pravidelně nečistoty odstraňujte suchým vysáváním. Nejhezčí kanceláře si obstarávají profesionální úklidové firmy, které mají dostatek potřebných přípravků na čištění a strojů, které vše zvládnou hravě a bez poškození. Ačkoliv hloubkové vyčištění koberců postačí tak dvakrát až třikrát za rok, suché vysávání koberců je nutné minimálně jednou týdně. Pracujete v kanceláři, kde se dveře netrhnou a denně přijmete několik desítek klientů? Určitě od nich nečekáte přezouvání do domácí obuvi, a tak je suché vysávání nevyhnutelné prakticky denně.

Čištění koberců suchou cestou

Suché čištění koberců provádí specializované firmy přímo doma, v kanceláři nebo jinde u klientů, ale někde je možné se domluvit i na odvozu koberce do čistírny. Úklid kanceláří většinou nevyžaduje odvoz koberce a za použití výkonných strojů se provede potřebné odstranění nečistot z koberce a jiných druhů podlah na místě. Mezi ekologicky šetrné způsoby hloubkového čištění koberců se řadí suché pěnové čištění. Efektivně působí na různé druhy koberců – zátěžové, s krátkým chlupem, umělé, z kombinovaného materiálu, vlněné, perské, hedvábné, velurové, syntetické apod. Není problém zvládnout malé i větší plochy bez použití vody a chemie. Veškerou činnost přebere kvalitní vakuový extraktor se suchou pěnou. Okamžitě po čištění se suchá pěna odsává s sbírá strojem. Koberec bude i příjemně vonět a budete si jisti, že plísně a vlhkost vám dají pokoj. Díky suché pěně se zredukují prachové a zvířecí alergeny, roztoči, plísně.

Nejde jenom o podlahu

Úklid podlahy máte tedy zajištěný, ale úklidové služby v Praze vám mohou posloužit daleko rozsáhlejšími službami. Úklidy se dají zajistit s ohledem na neporušení provozu jednotlivých kanceláří a zařízení. Domluvíte si třeba vysypávání popelníků a odpadkových košů. Otře se nábytek, volné plochy stolů, parapety, dveře, elektronické vybavení. Součástí uklízení jsou i sociální zařízení a kuchyňky, kde dojde k umytí toaletních mís, umyvadel, zrcadel, obkladů, dřezu a povrchů kuchyňské linky a případných poliček. Nechybí doplňování mýdla a toaletního papíru. Podle potřeby si nechte umýt okna, sundat záclony a závěsy k vyprání, umýt vyvýšená místa.

A pamatujte:

Špína a nepořádek sice nikam neutečou, ale mohou se zvětšovat.

2 názory na “Dokonale čisté koberce i ve vaší kanceláři”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *