Recenze vysavače ZANUSSI ZANCG20IW

Tento rok jsem vyměnila svůj opravdu starý vysavač za nový a už bylo taky na čase. Po půl roce používání vysavače ZANUSSI ZANCG20IW si myslím, že můžu zhodnotit jeho funkčnost v pár řádcích.

Vysavač ZANUSSI ZANCG20IW
Vysavač ZANUSSI ZANCG20IW

Technické parametry a popis vysavače ZANUSSI ZANCG20IW

V první řadě chci zmínit, že jsem si pořídila model bez regulace síly sání jinak jde o klasický sáčkový vysavač pro suché sání

Parametry vysavače ZANUSSI ZANCG20IW

 • Energetická třída: A 518 Kč/5 let
 • Spotřeba energie: 28 kWh/rok
 • Účinnost čištění koberců: D
 • Účinnost čištění tvrdých podlah: B
 • Třída emisí prachu: D
 • Hlučnost: 80 dB
 • Typ vysavače: podlahový, sáčkový
 • Příkon: 600 W
 • Provedení trubek: plastové teleskopické
 • Objem sáčku: 3,5 l
 • Délka přívodního kabelu: 4,5 m
 • Akční rádius: 7,5 m
 • Typ sáčku: MENALUX 1OO2
 • Hmotnost: 4,5 kg
Vysavač ZANUSSI ZANCG20IW - parkovací poloha vysavače a trubky s podlahovou hubicí
Vysavač ZANUSSI ZANCG20IW – parkovací poloha vysavače a trubky s podlahovou hubicí

Popis vysavače ZANUSSI ZANCG20IW

Na první pohled je vysavač ZANUSSI ZANCG20IW až křehký, ale opak je pravdou. Je bytelný a vzhledově stylový. Balení obsahuje plastové trubice, podlahovou hubici BANO, štěrbinovou hubici a hubici na čalounění a kartáček.

Vyměňování papírových sáčků je jednoduché stačí odpojit hadici od vysavače a zvednout víko. Zde je plastový rámeček, který se nadzvedne a sáček lze poté lehce vysunout. Po vyndání sáčku je vidět výstupní omyvatelný filtr. Na výběr navíc nejsou jen papírové sáčky, ale například i filtrační z netkané textilie, které jsou kvalitnější a ekologičtější alternativou právě těch papírových.

Vysavač ZANUSSI ZANCG20IW - přední pohled
Vysavač ZANUSSI ZANCG20IW – přední pohled

Vysavači nechybí ani indikátor plnosti sáčku, zato postrádá indikátor zanesení filtru. Osobně mi to nijak nevadí, akorát musím myslet na to, abych ho kontrolovala.

Dále se dá velice jednoduše vysunout kartáč pouhým přecvaknutím vysunutého tlačítka na hubici, což je daleko jednodušší než jsem byla zvyklá u svého starého vysavače a zrychluje se tím práce.

Vysavač ZANUSSI ZANCG20IW - podlahová hubice
Vysavač ZANUSSI ZANCG20IW – podlahová hubice

Celkově mi přijde, že se dá všechno jednoduše a bez použití síly vyměnit, vyndat, otevřít. Člověk se s tím vysavačem zkrátka nemusí prát a to hodnotím velice kladně.

Jako nevýhodu vidím plastové trubice, jelikož jsem byla zvyklá na kovové, dle mého názoru pevnější. Ale to už je o preferencích materiálu. Vysavač mi to vynahrzuje délkou trubice, kterou dosáhnu ke stropu a zároveň je minimální pravděpodobnost poškození zdi díky tomu že je z plastu

Někomu by mohl vadit chybějící turbokartáč, zvlášť majitelům mazlíčků. Sama vlastním dvě kočky a musím uznat že s chlupy si tento vysavač dokáže poradit znamenitě až jsem to nečekala.

Co se týká jeho funkčnosti tak po půl roce jsem se zatím nesetkala s žádnou závadou, která by nějakým způsobem narušila používání vysavače.

Vysavač ZANUSSI ZANCG20IW - příslušenství
Vysavač ZANUSSI ZANCG20IW – příslušenství

Jak se pracuje s vysavačem ZANUSSI ZANCG20IW?

Práce s vysavačem ZANUSSI ZANCG20IW je velice komfortní zásluhou jeho poměrně malé velikosti a praktické rukojeti, která udržuje ruku na správném místě a nikam neklouže. Dobře se s ním manipuluje a díky měkčeným kolečkům nemusím mít strach o poškrábání plovoucí podlahy.

Uložení je také snadné, vejde se v podstatě kamkoliv a nezabírá místo tam, kde by jste ho rozhodně nechtěli.

Přívodní kabel je samonavíjecí a s délkou 4,5 metrů vhodný spíše do malých bytů s čímž jsem počítala a tak to pro mě nebylo žádné překvapení.

Doporučila bych ho primárně na tvrdé podlahy, koberce kvůli nízkému výkonu nezvládá úplně dobře. Další nevýhodou by pro někoho s dýchacími obtížemi mohl být chybějící HEPA filtr a v neposlední řádě míra hluku.

Vysavač ZANUSSI ZANCG20IW - zadní pohled
Vysavač ZANUSSI ZANCG20IW – zadní pohled

POTŘEBUJETE NOVÝ FILTR DO VYSAVAČE?

VYHLEDEJTE FILTR PRO VÁŠ VYSAVAČ »

Zhodnocení vysavače ZANUSSI ZANCG20IW

V závěru musím říct, že za takto nízkou pořizovací cenu jsem velmi spokojená.

Pro mé potřeby naprosto dostačující výkon v poměru k ceně.

Velkou výhodou vysavače ZANUSSI ZANCG20IW je pro mě již už zmíněná lehkost i jeho kompaktnost.

Pokud je však někdo zvyklí na výkonnější stroje tak tento model nebude nic pro něj. Jinak si myslím, že do malých bytů nebo na chatu je to ideální vysavač.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *