|

Recenze vysavače Kärcher A 2054 ME

Tento vysavač jsem si zakoupil s vyšší očekáváním, díky jeho popisu a zařazení do kategorie. Má se jednat o vysavač vyšší kvality, který by neměl mít problém téměř s ničím. Vysavač mám již 2 roky, a tak si myslím, že recenze bude už i objektivní z pohledu časového horizontu.

Technické parametry a popis vysavače Kärcher A 2054 ME

Vysavač na kovové bázi je určen ke každému druhu vysávání a pro každou situaci, která může pro běžného člověka nastat. Vysavač má otevírací systém „Pull and Push“.

Technické parametry vysavače Kärcher A 2054 ME

 • Výrobce a model: Kärcher A 2054 ME
 • Typ vysavače: podlahový na mokré i suché vysávání
 • Příkon: maximálně 1 400 W
 • Podtlak: 210 mbar
 • Množství vzduchu: 68 l/s
 • Počet stupňů filtrace: 3 (dvouvrstvý sáček, filtrační patrona)
 • Objem nádrže: 12 l
 • Hlučnost: neuvedeno
 • Hmotnost: 5,3 kg
 • Délka přívodního kabelu: 4 m
 • Délka sací hadice: 1,9 m

Vysavač je vyroben z plastu, nádrž na nečistoty je z kovu. Vysavač je vhodný na mokré i suché formy vysávání.

Kärcher A 2054 ME_10
Kärcher A 2054 ME

Popis vysavače Kärcher A 2054 ME

Vysavač Kärcher A 2054 ME je robustní vysavač s nádobou na prach válcového tvaru, který je určen na mokré i suché formy vysávání. Je vhodný i na náročnější práce v dílně nebo na stavbě.

Uvnitř se nachází válcová filtrační patrona, ve kterém je umístěn plovák, který při mokrém vysávání vypne v případě přeplnění vysavač.

Na vysavači se nachází rovná odkládací plocha například na vrtačku či jiné příslušenství.

Vysavač je též vybaven novinkou od firmy Kärcher, otvíracím systémem „Pull and Pusch“, který souží pro jednodušší otevírání.

Samotné tělo je z nekorodujícího kovu a ostatní části z plastu.

Na vysavači se nachází také úložný prostor, do kterého je možné umístit ostatní sací příslušenství a mít tak náhradní hubice stále u sebe.

Kärcher A 2054 ME_1
Kärcher A 2054 ME – příslušenství
Kärcher A 2054 ME_9
Kärcher A 2054 ME
Kärcher A 2054 ME_8
Kärcher A 2054 ME
Kärcher A 2054 ME_7
Kärcher A 2054 ME
Kärcher A 2054 ME_6
Kärcher A 2054 ME
Kärcher A 2054 ME_4
Kärcher A 2054 ME
Kärcher A 2054 ME_5
Kärcher A 2054 ME

Jak se pracuje s vysavačem Kärcher A 2054 ME?

Sací možnosti vysavače jsou plně dostačující při běžné formě úklidu. Já sám jsem se sacím výkonem plně spokojen. Nicméně jsou zde detaily, které se výrobci nepovedli a pokládám za důležité se o nich zmínit.

Přečtěte si také:  Recenze vysavače Bosch BBH Move 5

Systém „Pull and Push“ byla od firmy Kärcher veliká chyba, tedy alespoň u tohoto modelu. Tento systém nefunguje, jak má a při drobné nepřesnosti při uzavírání riskujeme katastrofu v podobě vyfukování nečistot z vysavače. Otevírání je na druhou stranu velmi jednoduché a někdy se podaří i mimoděk, což způsobí problém s uzavíráním. Po pádu vysavače na bok se musí vysavač přes tento systém otevřít a znovu zavřít, abychom neriskovali únik nečistot.

Odkládací plocha na nástroje je využitelná pouze při statickém vysávání.

Za nepraktické také považuji systém na odkládání přívodního kabelu. Musím ovšem výrobci dát za pravdu, že v dané situaci asi nešel vyřešit lépe a vysavač neposkytuje možnost automatického zasunutí kabelu. Nicméně pokaždé kabel rolovat na věšák, který je na vysavači umístěn, je pro uživatele nepraktické.

Sací síla ovšem naprosto předčila má očekávání a vysavač jako nástroj pro pohlcování nečistot tedy nezklamal.

Kdyby došlo k úplnému vychytání těchto drobných much, jednalo by se podle mého o bezkonkurenční produkt, jelikož si hravě poradí s každou výzvou, pomoc na stavbě v dílně nebo domácnosti je skvělá. Zvládne bez sebemenších problému vysát cokoli mu přijde do cesty, ať se jedná o jakékoli skupenství.

Kärcher A 2054 ME_2
Kärcher A 2054 ME

Zhodnocení vysavače Kärcher A 2054 ME

Vysavač vás při vysávání v ničem nezklame a pokud přehlédnete drobné chybičky od výrobce, bude se jednat o vašeho věrného společníka při práci v dílně a v domácnosti.

Také mile překvapí sáček, který lze snadno vysypat a znovu použít a ušetříte tak při běžném užívání.

Ovšem za dobrý nápad považuji prostor, který slouží k uložení náhradních hubic koncovek a tím možnosti vysávat se vším příslušenstvím po ruce.

Já tedy dávám vysavači čtyři hvězdy z pěti, právě díky nedodělanosti ze strany výrobce pro běžného uživatele, který nebude vysavač pouze testovat, ale také používat.

POTŘEBUJETE NOVÝ FILTR DO VYSAVAČE?

VYHLEDEJTE FILTR PRO VÁŠ VYSAVAČ »

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *