Recenze vysavače ETA Neptun 3404

Nový vysavač ETA Neptun 3404 jsme si do domácnosti pořídili v roce  2007, a to z toho důvodu, že ten starý přestával fungovat. Časem se ukázalo, že to byla dobrá volba a vysavač ETA Neptun 3404 se stal plnohodnotným členem domácnosti. Ze začátku jsem se bála jeho velikosti kvůli manipulaci, ale nakonec jsem zjistila, že je to výhoda.

KUPTE NOVÉ SÁČKY DO VYSAVAČE:

VYHLEDEJTE SÁČKY PRO VÁŠ VYSAVAČ »

Technické parametry a popis vysavače ETA Neptun 3404

Vysavač ETA Neptun 3404 disponuje funkcí 3v1, díky které s ním můžete klasicky vysávat, zvládne i mokré vysávání a také má funkci tepování koberců a čalouněných ploch.

Tento multifunkční vysavač 3v1 je v této modelové verzi stále dostupný k prodeji, což svědčí o jeho oblíbenosti a kvalitě.

Parametry vysavače ETA Neptun 3404

 • Výrobce a model: ETA Neptun 3404

 • Typ vysavače: podlahový, kombinace 3v1 – suché a mokré vysávání, čištění koberců a čalouněných ploch

 • Celkový příkon: 1150 W

 • Celkový sací výkon: 250 W s elektronickou regulací

 • Filtrace: čtyřnásobná (dvouvrstvý sáček, filtr před motorem, výstupní filtr)

 • Délka přívodního kabelu: 6 m

 • Akční rádius: 9 m

 • Hmotnost: 13,5 kg

 • Objem prachového sáčku: 9 l

 • Objem nádoby na znečištěnou vodu: 12 l

 • Provedení trubek: plastové

 • Maximální hlučnost: 80 dB

 • Další funkce: elektronická regulace sání, mokré vysávání, tepování koberců, indikátor plnosti sáčku

  ETA Neptun 3404_2
  Vysavač ETA Neptun 3404

Popis vysavače ETA Neptun 3404

Vysavač ETA Neptun 3404 je prodáván v provedení 3v1. Je vyroben z odolného plastu a z plastu je i většina příslušenství. Oceňuji, že kvalitní turbokartáč dokáže z koberce hravě odstranit vlasy a zvířecí chlupy. Má poměrně silný výkon, který se dá samozřejmě regulovat podle potřeby. Velkou výhodou mi přijde i to, že vysavač má funkci mokrého vysávání, což je výhoda, když se Vám podaří něco vylít nebo např. když vyteče pračka.

ETA Neptun 3404_7
Vysavač ETA Neptun 3404 – příslušenství na mokré čištění koberců a čalounění

Součástí výbavy je řada různých nástavců, a to především turbokartáč, speciální hubice na tvrdé povrchy, hubice na čalounění, šterbinová hubice a nástavce pro propírání koberců. Základní výbava bohatě stačí pro běžnou domácnost, některé komponenty ani nevyužívám.Přívodní kabel vysavače má 6 m a v kombinaci s hadicí se dostaneme na 9 m, což krásně postačí pro luxování běžných ploch a místností. Není problém ani se stabilitou vysavače. ETA Neptun 3404 má kolečka s možností otočení o 360°, takže zde nehrozí převržení, alespoň se mi to za ty roky používání nepovedlo.

Po odklopení horní části vysavače nalezneme nádobu na vodu, která pojme až 12 litrů, lze zde umístit papírový či textilní sáček o objemu až 9 litrů. Při čistění koberců a čalouněných ploch lze ještě využít 3-litrovou nádobu na saponát.

ETA Neptun 3404_6
Vysavač ETA Neptun 3404
ETA Neptun 3404_5
Vysavač ETA Neptun 3404 – prachový sáček
ETA Neptun 3404_3
Vysavač ETA Neptun 3404 – filtr

Filtr, který lze zakoupit společně se sáčky, se umisťuje v zadní části vysavače po odklopení plastového krytu. Motor je chráněn speciálním návlekem, který zabraňuje vnikání nečistot a prachu do motoru.

Jak se pracuje s vysavačem ETA Neptun 3404

Vysavač ETA Neptun je vhodný pro každého, kdo touží po kvalitě za přijatelnou cenu. Zvládne si poradit s veškerým nepořádkem, a to i s chlupy Vašich domácích mazlíčků. Oproti jiným vysavačům má tu výhodu, že je díky vodnímu vysávání vhodný pro alergiky a osoby s respiračním onemocněním, protože prach nemá téměř žádnou šanci na zvíření.

Účinnost vysávání je i po letech používání vynikající. Nevýhodou jsou jen jeho rozměry, v žádném případě ho nemůžeme zařadit mezi malé a skladné vysavače.

Vysavač ETA Neptun 3404 lze použít buď klasicky se sáčkem či jako bezsáčkový vysavač, který shromažďuje veškerý odpad do nádoby s vodou. Po použití stačí jen vylít a vypláchnout.

ETA Neptun 3404_1

Velmi jsem si oblíbila snadné čištění koberců či sedaček. Po vyčištění zůstanou plochy pouze navlhlé a poměrně rychle doschnout, nemusím tak koberec vysušovat několik dní.

Pro alergiky a astmatiky rozhodně vysavač ETA Neptun 3404 doporučuji, mě se celkem dobře osvědčil. Vysávání do vody nezvíří prach a dokáže si hravě poradit i s luxováním lůžkovin, k čemuž slouží speciální polštářový nástavec.

Objemné pytlíky o objemu 9 litrů vydrží poměrně dlouho a to samé platí i o filtrech, takže údržba rozpočítána na měsíce vyjde na pár korun. Je ideální mít doma v zásobě i textilní pytlík, protože se čas od času hodí. Sáčky jsou k sehnání téměř ve všech obchodech.

Pořízení vysavače ETA Neptun se rozhodně vyplatilo. Dokonce předčil naše očekávání. I přes jeho větší rozměry ho neplánujeme vyměnit za jiný. Jeho kvalita, odolnost a funkčnost je k nezaplacení. Obsluha a údržba vysavače je jednoduchá a nezabere příliš času. Díky pravidelnému čištění je vysavač stále jako nový a doufáme, že nám ještě nějakou chvíli vydrží sloužit. Je to pro nás nenahraditelný pomocník.

Zhodnocení vysavače ETA Neptun 3404

Vysavač ETA Neptun 3404 splnil mé očekávání a ve většině případů ho naopak překonal. Jsem s ním velice spokojena.

1 názor na “Recenze vysavače ETA Neptun 3404”

 1. Tenhle vysavač vysává pouze do sáčků a když do něj nalijte vodu tak se v ní shromáždí jen hrubé nečistoty a veškerý jemný prach vyletí ven! Tento vysavač není v žádném případě pro alergiky.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *