|

Recenze vysavače ETA Neptun 3404

Nový vysavač ETA Neptun 3404 jsme si do domácnosti pořídili v roce  2007, a to z toho důvodu, že ten starý přestával fungovat. Časem se ukázalo, že to byla dobrá volba a vysavač ETA Neptun 3404 se stal plnohodnotným členem domácnosti. Ze začátku jsem se bála jeho velikosti kvůli manipulaci, ale nakonec jsem zjistila, že je to výhoda.

Technické parametry a popis vysavače ETA Neptun 3404

Vysavač ETA Neptun 3404 disponuje funkcí 3v1, díky které s ním můžete klasicky vysávat, zvládne i mokré vysávání a také má funkci tepování koberců a čalouněných ploch.

Tento multifunkční vysavač 3v1 je v této modelové verzi stále dostupný k prodeji, což svědčí o jeho oblíbenosti a kvalitě.

Parametry vysavače ETA Neptun 3404

 • Výrobce a model: ETA Neptun 3404

 • Typ vysavače: podlahový, kombinace 3v1 – suché a mokré vysávání, čištění koberců a čalouněných ploch

 • Celkový příkon: 1150 W

 • Celkový sací výkon: 250 W s elektronickou regulací

 • Filtrace: čtyřnásobná (dvouvrstvý sáček, filtr před motorem, výstupní filtr)

 • Délka přívodního kabelu: 6 m

 • Akční rádius: 9 m

 • Hmotnost: 13,5 kg

 • Objem prachového sáčku: 9 l

 • Objem nádoby na znečištěnou vodu: 12 l

 • Provedení trubek: plastové

 • Maximální hlučnost: 80 dB

 • Další funkce: elektronická regulace sání, mokré vysávání, tepování koberců, indikátor plnosti sáčku

  ETA Neptun 3404_2
  Vysavač ETA Neptun 3404

Popis vysavače ETA Neptun 3404

Vysavač ETA Neptun 3404 je prodáván v provedení 3v1. Je vyroben z odolného plastu a z plastu je i většina příslušenství. Oceňuji, že kvalitní turbokartáč dokáže z koberce hravě odstranit vlasy a zvířecí chlupy. Má poměrně silný výkon, který se dá samozřejmě regulovat podle potřeby. Velkou výhodou mi přijde i to, že vysavač má funkci mokrého vysávání, což je výhoda, když se Vám podaří něco vylít nebo např. když vyteče pračka.

ETA Neptun 3404_7
Vysavač ETA Neptun 3404 – příslušenství na mokré čištění koberců a čalounění

Součástí výbavy je řada různých nástavců, a to především turbokartáč, speciální hubice na tvrdé povrchy, hubice na čalounění, šterbinová hubice a nástavce pro propírání koberců. Základní výbava bohatě stačí pro běžnou domácnost, některé komponenty ani nevyužívám.Přívodní kabel vysavače má 6 m a v kombinaci s hadicí se dostaneme na 9 m, což krásně postačí pro luxování běžných ploch a místností. Není problém ani se stabilitou vysavače. ETA Neptun 3404 má kolečka s možností otočení o 360°, takže zde nehrozí převržení, alespoň se mi to za ty roky používání nepovedlo.

Přečtěte si také:  Recenze vysavače ELECTROLUX Ergo Space ZE 330G

Po odklopení horní části vysavače nalezneme nádobu na vodu, která pojme až 12 litrů, lze zde umístit papírový či textilní sáček o objemu až 9 litrů. Při čistění koberců a čalouněných ploch lze ještě využít 3-litrovou nádobu na saponát.

ETA Neptun 3404_6
Vysavač ETA Neptun 3404
ETA Neptun 3404_5
Vysavač ETA Neptun 3404 – prachový sáček
ETA Neptun 3404_3
Vysavač ETA Neptun 3404 – filtr

Filtr, který lze zakoupit společně se sáčky, se umisťuje v zadní části vysavače po odklopení plastového krytu. Motor je chráněn speciálním návlekem, který zabraňuje vnikání nečistot a prachu do motoru.

Jak se pracuje s vysavačem ETA Neptun 3404

Vysavač ETA Neptun je vhodný pro každého, kdo touží po kvalitě za přijatelnou cenu. Zvládne si poradit s veškerým nepořádkem, a to i s chlupy Vašich domácích mazlíčků. Oproti jiným vysavačům má tu výhodu, že je díky vodnímu vysávání vhodný pro alergiky a osoby s respiračním onemocněním, protože prach nemá téměř žádnou šanci na zvíření.

Účinnost vysávání je i po letech používání vynikající. Nevýhodou jsou jen jeho rozměry, v žádném případě ho nemůžeme zařadit mezi malé a skladné vysavače.

Vysavač ETA Neptun 3404 lze použít buď klasicky se sáčkem či jako bezsáčkový vysavač, který shromažďuje veškerý odpad do nádoby s vodou. Po použití stačí jen vylít a vypláchnout.

ETA Neptun 3404_1

Velmi jsem si oblíbila snadné čištění koberců či sedaček. Po vyčištění zůstanou plochy pouze navlhlé a poměrně rychle doschnout, nemusím tak koberec vysušovat několik dní.

Pro alergiky a astmatiky rozhodně vysavač ETA Neptun 3404 doporučuji, mě se celkem dobře osvědčil. Vysávání do vody nezvíří prach a dokáže si hravě poradit i s luxováním lůžkovin, k čemuž slouží speciální polštářový nástavec.

Objemné pytlíky o objemu 9 litrů vydrží poměrně dlouho a to samé platí i o filtrech, takže údržba rozpočítána na měsíce vyjde na pár korun. Je ideální mít doma v zásobě i textilní pytlík, protože se čas od času hodí. Sáčky jsou k sehnání téměř ve všech obchodech.

Pořízení vysavače ETA Neptun se rozhodně vyplatilo. Dokonce předčil naše očekávání. I přes jeho větší rozměry ho neplánujeme vyměnit za jiný. Jeho kvalita, odolnost a funkčnost je k nezaplacení. Obsluha a údržba vysavače je jednoduchá a nezabere příliš času. Díky pravidelnému čištění je vysavač stále jako nový a doufáme, že nám ještě nějakou chvíli vydrží sloužit. Je to pro nás nenahraditelný pomocník.

Přečtěte si také:  Recenze vysavače Sencor SVC 6301VT

Zhodnocení vysavače ETA Neptun 3404

Vysavač ETA Neptun 3404 splnil mé očekávání a ve většině případů ho naopak překonal. Jsem s ním velice spokojena.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jeden komentář

 1. Tenhle vysavač vysává pouze do sáčků a když do něj nalijte vodu tak se v ní shromáždí jen hrubé nečistoty a veškerý jemný prach vyletí ven! Tento vysavač není v žádném případě pro alergiky.