Recenze vysavače Samsung SC 4135

Původní vysavač mně dosloužil v nejméně vhodnou dobu. Do výplaty daleko a v peněžence celkem pusto a prázdno na to, abych si mohla hned koupit kvalitní vysavač s mnoha vychytávkami za pár tisíc. A uklízet dům s několika pokoji jen mechanicky se smetákem a lopatkou, tak to se mně vážně nechtělo.

Volba padla tedy na koupi levného, ale skvělého vysavače Samsung SC 4135, jehož pořizovací cena byla v roce 2014 necelých 900 Kč.

Samsung SC 4135
Samsung SC 4135

KUPTE NOVÉ SÁČKY DO VYSAVAČE:

VYHLEDEJTE SÁČKY PRO VÁŠ VYSAVAČ »

Technické parametry a popis vysavače Samsung SC 4135

Říká se, že v jednoduchosti je krása. Toto bezpochyby platí pro vysavač Samsung SC 4135. Malý, takže skladný. Lehký, tedy snadno přenositelný. Jeho největší předností je cyklónový filtr, který šetří uživatelovu kapsu. Není totiž třeba neustále kupovat sáčky do vysavače.

Parametry vysavače Samsung SC 4135

  • Výrobce a označení: Samsung SC 4135
  • Typ vysavače: podlahový, cyklonový
  • Příkon: 1600 W
  • Sací výkon: 320 W
  • Hlučnost: 83 dB
  • Akční rádius: 9,2 m
  • Délka přívodního kabelu: 6 m
  • Hmotnost: 4 kg
  • Barva: modrá

Popis vysavače Samsung SC 4135

Tělo vysavače je vyrobeno tmavěmodrého plastu v kombinaci barvy šedé.

Vysavač má pouze dvě ovládací tlačítka. Jedno pro uvedení přístroje do chodu nebo pro jeho vypnutí. A jedno tlačítko pro navíjení přívodního kabelu.

Uvnitř vysavače je už jen malé místečko pro štěrbinovou hubici. Více vychytávek vysavač nemá.

Před motorem je umístěn mikrofiltr a před výstupem z vysavače je pěnový filtr pro zachycování prachu. Na rukojeti tyče je ovšem to nejdůležitější, pro co je výhodné vysavač koupit. A to cyklónový filtr pro zachycování vysátého prachu a případně věcí. Jeho součástí je i nádobka pro prach.

Samsung SC 4135
Samsung SC 4135

Jak se pracuje s vysavačem Samsung SC 4135

Na tuto otázku je snadná odpověď. S vysavačem se totiž pracuje opravdu skvěle.

Cyklónový filtr na rukojeti tyče je totiž výborná věc. Zachytává věci, co omylem vysaju – např. lego z dětské stavebnice. Ale hlavně jdou skrze něho do nádobky veškeré vysávané nečistoty – tedy prach, zvířecí chlupy, prostě všechno. Po vysávání pouze obsah nádobky vysypu do popelnice a mohu ji použít znovu. No není to úžasné?

Uvnitř v těle vysavače je pak ještě látkový sáček pro vícero použití, který zachytává už jen ten nejjemnější prach. A protože ho není mnoho, jelikož určitě 99% nečistot zachytí nádobka cyklónového filtru, tak já jsem například poprvé vysypávala tento látkový sáček až po necelém roce používání vysavače.

Samsung SC 4135
Samsung SC 4135
Samsung SC 4135
Samsung SC 4135
Samsung SC 4135
Samsung SC 4135

Prachová hubice je obyčejná plastová s dvěmi polohami, a to kartáčem anebo bez něho. Nic více. Přesto to ke spokojenosti naprosto stačí. Teleskopická tyč je dostatečně dlouhá na to, aby se u ní ani vyšší postava nekrčila a neohýbala. Jediná její nevýhoda je, že spojení tyče a hadice je poměrně krátké a hadice má tendenci během vysávání vypadávat.

Výkon vysavače je prostě perfektní. Mám doma psa, takže i plno chlupů, když pes zrovna líná. Vysavač si však poradí i s nimi. Vysaje je bezproblémů z koberce i z tvrdé podlahy. Akorát tedy chybí možnost regulace silného sacího výkonu vysavače. Pro to slouží jen tradiční otvor na rukojeti hadice.

Přívodní kabel by také mohl být delší, pro mě je 6 metrů málo. Pozor si musím dávat i na stabilitu vysavače, který se rád převrací , jelikož je opravdu hodně lehký.

Naopak jeho nízkou hmotnost oceňuji při vysávání prachu ve výšce nebo v málo přístupném prostoru na schodišti.

Samsung SC 4135
Samsung SC 4135
Samsung SC 4135
Samsung SC 4135

Zhodnocení vysavače Samsung SC 4135

Koupí vysavače jsem rozhodně chybu neudělala. Jeho nespornou velikou výhodou je úspora na sáčcích, které není do vysavače potřeba kupovat.

Vysavač si poradí s kobercem i tvrdou podlahou i se zvířecími chlupy. Je lehký do ruky, bezvadně se s ním vysává například i v autě. Je levný a zatím mě po dobu užívání, což je více než rok, nepozlobil.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *