Recenze vysavače Electrolux Ergorapido ZB2901

V roce 2013 jsem si zakoupila akumulátorový vysavač Electrolux ErgoRapido ZB2901. Potřebovala jsem něco lehkého a šikovného, co bude hned po ruce a nebudu to muset před každým použitím dlouze sestavovat a zároveň takový přístroj, který se svými možnostmi naprosto vyrovná kterémukoli většímu a robustnějšímu konkurentovi.

POTŘEBUJETE NOVÝ FILTR DO VYSAVAČE?

VYHLEDEJTE FILTR PRO VÁŠ VYSAVAČ »

Technické parametry a popis vysavače Electrolux Ergorapido ZB2901

Jde tedy o bezsáčkový vysavač 2 v 1 (Tyčový a ruční) s elektrickým rotačním kartáčem. Pro okamžitý a přehledný úklid má také zabudované LED diody, které zpřístupní i těžko viditelné nečistoty.

Parametry vysavače Electrolux Ergorapido ZB2901

 • Výrobce a model: Electrolux Ergorapido ZB2901
 • Typ vysavače: tyčový akumulátorový a ruční vysavač v jednom (2in1)
 • Napětí: 12 V
 • Hmotnost: 2,4 kg
 • Nástěnný držák: ano
 • Doba nabíjení: 16 hodin
 • Doba chodu: 25 minut
 • Indikátor nabíjení: ano
 • Objem sáčku/nádoby: 0,5 litrů
 • Hlučnost: 77 dB
 • Počet akumulátorů: 10
 • Rotační kartáč: ano
 • Vyfukování: ne
 • Mokré sání: ne
  Electrolux Ergorapido ZB2901_10
  Electrolux ErgoRapido ZB2901

Popis vysavače Electrolux Ergorapido ZB2901

Vysavač Ergorapido 2v1 – tělo vysavače je vyrobeno z pevného odolného plastu kovové barvy. Ve spodní části nabíjecí stanice, ve které je přístroj ukotven, se nachází otvor, do něhož můžete stočit nepoužitý kabel, který je zhruba jeden metr dlouhý, takže má dostatečnou délku k tomu, aby se dal pohodlně natáhnout k jakékoliv zásuvce.

Nástěnnou část nabíjecí stanice lze také namontovat na zeď, ale je pak nutné ji oddělit od pozemní části a ujistit se, zda je správně přichycena a unese hmotnost vysavače. Při nabíjení se kontrolka přístroje rozsvítí, jakmile bude vysavač Ergorapido správně umístěn do nabíjecí stanice. Po úplném nabití se kontrolka rozsvítí jen na několik sekund jednou za minutu. V případě úplného vybití trvá obnovení plné kapacity baterie cca 16 hodin.

Electrolux ErgoRapido ZB2901 - nabíjecí stanice
Electrolux ErgoRapido ZB2901 – nabíjecí stanice
Electrolux Ergorapido ZB2901_2
Electrolux ErgoRapido ZB2901
Electrolux Ergorapido ZB2901_9
Electrolux ErgoRapido ZB2901

Přístroj se zapíná stisknutím vypínače směrem dolů a je také možno pomocí tohoto vypínače nastavit úroveň výkonu, kterou si lze podle potřeby regulovat. Přístroj také disponuje funkcí start/stop, která umožňuje vysávání bez nutnosti přidržení tlačítka, což velmi výrazně usnadňuje celkovou manipulaci s tímto typem vysavače.

Ruční jednotka přístroje se odpojí stiskem uvolňovacích tlačítek. K této jednotce lze posléze připojit i štěrbinovou hubici, která usnadňuje čištění obtížně dostupných prostor, nebo je možné připojit i kartáč pro zametání prachu.

Vyprazdňování zásobníku na prach je velmi rychlé a jednoduché. Otevře se víko vysavače a zásobník se velmi snadno vyčistí tak, že se vyjmou filtry a obsah zásobníku se vysype do koše. Filtry se pak vrátí zpět a zásobník se zaklapne na místo. Jemný filtr se čistí tak, že se tak 5-6 krát natáhne a pustí pružina, aby se uvolnil prach. Zásobník na prach a filtry lze také omýt v teplé vodě, nechat dostatečně uschnout a vše vrátit zpět na místo.

Válcový kartáč, který je umístěn v hlavici vysavače je možné vyjmout a vyčistit tak, že se stiskne tlačítko pro uvolnění kartáče a pak lze bez problému ručně, či s pomocí nějakého ostrého předmětu odstranit všechny zachycené nečistoty.

Vysavač je schopen vysát až 80 m2 na jedno dobití.

Electrolux ErgoRapido ZB2901 - podlahová hubice s rotačním kartáčem
Electrolux ErgoRapido ZB2901 – podlahová hubice s rotačním kartáčem
Electrolux Ergorapido ZB2901_7
Electrolux ErgoRapido ZB2901 – nádoba na prach
Electrolux Ergorapido ZB2901_4
Electrolux ErgoRapido ZB2901
Electrolux Ergorapido ZB2901_1
Electrolux ErgoRapido ZB2901

Jak se pracuje s vysavačem Electrolux Ergorapido ZB2901

Vysavač Ergorapido 2v1 je velmi flexibilní, lehce ovladatelný kompaktní přístroj, který lze nejlépe použít pro rychlý úklid, aniž by se musel sestavovat větší typ vysavače. Lze ho velmi snadno použít v kteroukoliv denní i noční dobu, jelikož je také neuvěřitelně tichý a jeho použití nebude rušit členy vaší domácnosti, natož pak vaše sousedy.

Co se týče designu, vysavač Ergorapido vypadá opravdu velmi dobře a kovová barva těla mu dodává důstojný a elegantní nádech, takže vám nebude jeho umístění vadit ani ve stylovém obývacím pokoji, kam skvěle zapadne.

Electrolux Ergorapido ZB2901_8
Electrolux ErgoRapido ZB2901

Zhodnocení vysavače Electrolux Ergorapido ZB2901

Vysavač Electrolux Ergorapido ZB2901 je vhodný pro použití k okamžitému a rychlému úklidu, pokud se například v domácnosti stane nějaká nehoda a je nutné nepořádek rychle odstranit. Výborný při čištění textilního čalounění vaší domácí sedačky či postele a zároveň skvěle poslouží jako pomocník při úklidu interiéru vašeho auta.

Nevhodný pro velký úklid, kdy je potřeba pojmout větší množství nečistot najednou.

Vysavač celkově splnil má očekávání, jsem s ním spokojena a jeho koupi mohu jen vřele doporučit.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *