Recenze vysavače CleanMate QQ-6S

Znáte to: má přijít návštěva, ale vy jste teprve dorazili z práce a nevíte, kam dřív skočit. Utřít prach, udělat jednohubky, nebo vysát? Mám pro vás dobrou zprávu: minimálně jednu z těchto starostí za vás může vyřešit robotický vysavač CleanMate QQ-6S.

KUPTE NOVÉ SÁČKY DO VYSAVAČE:

VYHLEDEJTE SÁČKY PRO VÁŠ VYSAVAČ »

Technické parametry a popis vysavače CleanMate QQ-6S

CleanMate QQ-6S je suchý robotický vysavač se čtyřstupňovým systémem čištění podlah a UV zářením.

Parametry vysavače CleanMate QQ-6S

 • Hmotnost: 3,7 kg
 • Rozměry: 33 x 8 cm
 • Adaptér: 20 Vdc 1000 mAh
 • Baterie: NiMH 14,4 V, dobíjecí 2500 mAh
 • Délka nabíjení: 2,5 hod.
 • Výdrž baterie: 70-80 min.
 • Hlučnost: 65 dB
 • Životnost UV: 6 000 hodin
 • Objem zásobníku: 0,5 l
 • Spotřeba: 24 W
 • Ovládání: dotykový panel, dálkové ovládání
 • Senzory: infrared a ultrasonic
 • Filtry: síťovaný a HEPA filtr
 • Příslušenství: nabíjecí základna s plánovačem úklidu, dálkové ovládání, sonická zeď, náhradní HEPA filtr, náhradní boční kartáček, čistící kroužek (ze zadní strany nabíjecí základny), čistící štěteček (v horní části prachové nádobky)
Robotický vysavač CleanMate QQ-6S
Robotický vysavač CleanMate QQ-6S

Popis vysavače CleanMate QQ-6S

Vysavač má kruhový tvar, což by mohlo tvořit dojem, že nedokáže vysát rohy. Pravda, ne vždy v nich dosáhne až do konce, ale minimálně se o to s pomocí delších bočních kartáčů snaží. Společně s hlavním kartáčem, který se dá pohodlně vyndat a vyčistit, ženou vysátý odpad do nádržky s filtrem. Ta se dá vysunout a vysypat, vyndat se dá i filtr, který můžete vyklepat či vyměnit.

Celé tělo stroje je plastové, s pružným nárazníkem, poháněné kupředu je bočními kolečky. Na horní ploše je světelný displej a dotyková tlačítka, na kterých se dá navolit doba vysávání, zapnutí či vypnutí UV lampy (dezinfikuje a odstraňuje bakterie a alergeny z podlah) či jaký pohyb má vysavač vykonávat (spirálový, podél zdi…).

V balení jsou plastové sonické zábrany, které vytvoří jakousi neviditelnou zeď, přes kterou vysavač neprojede, můžete jej tak udržet v prostoru, ve kterém chcete.

CleanMate QQ-6S by také sám od sebe měl rozpoznat schody a nespadnout z nich, ale to jsem ve svém bytě nikdy neměla šanci vyzkoušet.

Robotický vysavač CleanMate QQ-6S - vysunutá sběrná nádrž a filtr
Robotický vysavač CleanMate QQ-6S – vysunutá sběrná nádrž a filtr
Robotický vysavač CleanMate QQ-6S - sběrná nádrž a filtr
Robotický vysavač CleanMate QQ-6S – sběrná nádrž a filtr
Robotický vysavač CleanMate QQ-6S - dokovací stanice s displejem
Robotický vysavač CleanMate QQ-6S – dokovací stanice s displejem
Robotický vysavač CleanMate QQ-6S - displej s dotykovými tlačítky
Robotický vysavač CleanMate QQ-6S – displej s dotykovými tlačítky

Jak se pracuje s vysavačem CleanMate QQ-6S?

Vysavač se dá spustit třemi způsoby: dálkovým ovladačem, stisknutím tlačítka na stroji (musí být mimo základnu) nebo automatickým načasováním dokovací stanice.

Dá se načasovat na 10, 20, 30, 40, 50, 60, 70 a 80 minut, během kterých bude v nastaveném systému pohybu jezdit po místnosti, případně místnostech.

Za 80 minut u mne doma většinou obstojně zvládne 3 místnosti.

Dálkovým ovladačem ještě můžete přejít do manuální fáze, kdy můžete navádět stroj šipkami přesně tam, kam chcete, aby jel.

Pomocí senzorů se CleanMate QQ-6S vyhýbá nábytku, ale nemohu říci, že mu to jde stoprocentně, občas do něčeho narazí.

Před vysáváním také musíte z podlahy odstranit oblečení, kabely, pantofle, hračky a jiné překážky, kterými by si mohl zamotat kartáče nebo se na nich zaseknout (klasicky prahy u dveří, raději je tam, kam nemá jet, vždy zavírám).

Je hlučnější, ale pokud jej necháváte pracovat ve své nepřítomnosti, není to vlastně na škodu.

Po dokončení práce mu naskočí na displeji písmeno H a sám se vrátí domů, do své dokovací stanice. Na jedno nabití vydrží celé 70-80 minutové vysávání.

Na displeji se mu také ukazují kódy potíží, které má: ty se dají vyhledat v přiloženém návodě a poté s jeho pomocí i odstranit.

Robotický vysavač CleanMate QQ-6S v akci
Robotický vysavač CleanMate QQ-6S v akci

Zhodnocení vysavače CleanMate QQ-6S

Vysavač CleanMate QQ-6S je spolehlivý pomocník v domácnosti, který se snadno udržuje a sám od sebe dokáže v bytě udržet pořádek.

Je hlučnější a nedokáže se vyhnout nízkým překážkám, jako jsou třeba koberečky, ale i tak si myslím, že stojí za to si jej pořídit. Protože není lepší pocit vědět, že zatímco si venku hrajete se psem nebo s dětmi, doma se vám mezitím bez námahy uklízí.

1 názor na “Recenze vysavače CleanMate QQ-6S”

 1. dobrý den,vlastním již asi 5 let rogotnický vysavač cleanmate QQ2R .synek (1rok)mi s vysavačem bohužel hodil a i po koupení baterie vysavač při vysávání zastavuje a po chvilce začne hvízdat,jak kdyby měl zrezlé kolečka..lze opravit?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *