Recenze vysavače Bosch BBH Move 5

Motivací pro koupi akumulátorového tyčového vysavače Bosch BBH Move 5 bylo několik. Jednou z nich bylo neustálé vysávání drobků po našich malých dětech, které drobí vždy a všude. Dále pak rychlé vysátí vlasů v koupelně a nečistot z bot v předsíni. Pokud tedy hledáte vždy připraveného pomocníka na každodenní malý úklid, pak budete s tímto akumulátorovým vysavačem spokojeni.

Technické parametry a popis vysavače Bosch BBH Move 5

Vysavač Bosch BBH Move 5 je řazen mezi akumulátorové tyčové vysavače a současně i mezi ruční vysavače – jedná se tedy o typ 2v1. Můžete jej využít na rychlý úklid domácnosti nebo při vysávání auta, kdy použijete ruční vysavač. U tohoto typu vysavače jistě oceníte i to, že je samostatně stojící, a nemusíte ho tak umísťovat do žádného držáku či dokovací stanice. Pokud máte méně prostoru anebo jej chcete převést, dá se složit na poloviční rozměr díky kloubu, který je v jeho prostředku.

Recenze vysavače Bosch BHH Move 5
Recenze vysavače Bosch BHH Move 5

Parametry vysavače Bosch BBH Move 5

 • výrobce a model: Bosch BBH Move 5
 • typ vysavače: akumulátorový, tyčový a ruční, kartáčový
 • druh kartáče: rotační
 • elektrický příkon: 100 W
 • napětí (V): 18 V
 • akumulátor:NiMh 18V
 • odběr při nabíjení: 4 až 7 W (7 W na začátku nabíjení)
 • rozměry: 1130 x 255 x 200 mm
 • filtrace: dva omyvatelné filtry
 • hmotnost: 2,9 kg bez příslušenství
 • objem prostoru na nečistoty: 300 ml
 • materiál sací trubky: umělá hmota
 • maximální hlučnost: 50 Hz
 • další funkce: indikátor stavu baterie, dvě možnosti výkonu sání (mechanicky volitelné), možnost umístění nabíjecí stanice na zem i na stěnu
Recenze vysavače Bosch BHH Move 5
Recenze vysavače Bosch BHH Move 5
Recenze vysavače Bosch BHH Move 5
Recenze vysavače Bosch BHH Move 5
Recenze vysavače Bosch BHH Move 5
Recenze vysavače Bosch BHH Move 5

Popis vysavače Bosch BBH Move 5

Vysavač Bosch BBH Move 5 je uprostřed svého „těla“ vybaven kloubem, jehož pomocí jej můžete složit, a tak lépe uskladnit. V rozloženém stavu, tj. v okamžiku, kdy vysavač stojí, je vysoký přes jeden metr, a tak se s ním pohodlně vysává, aniž byste se museli výrazně předklánět.

Pro snadné uchopení je vybaven pohodlnou rukojetí, která je „pogumovaná“ – vysavač proto neklouže v ruce a dobře se s ním manipuluje. Rukojeť je velká – nemusí se obávat ani muži, že by se jim s vysavačem špatně pracovalo.

Recenze vysavače Bosch BHH Move 5
Recenze vysavače Bosch BHH Move 5

Ve středu vysavače se nachází oddělitelný ruční vysavač, k němuž můžete přidat úzkou sací trubici, a dostat se tak do hůře přístupných míst.

Ruční vysavač je vybaven stejným provedením rukojeti a jeho držení je proto stejně pohodlně jako při držení celého vysavače.

Spojení těla vysavače a ručního vysavače je snadné – při vyjmutí se pouze zmáčkne tlačítko a ruční vysavač lze vyndat; při zpětném vložení se ruční vysavač do těla pouze nacvakne.

Recenze vysavače Bosch BHH Move 5
Recenze vysavače Bosch BHH Move 5

Ve středu vysavače se nachází i prostor pro nabíjení vysavače (kabel k nabíjení je dostatečně dlouhý).

Prostor pro nečistoty se nachází na ručním vysavači a vyprázdníte jej pouhým vysunutím plastové nádoby a následným vysypáním nečistot. Vzhledem k průhlednosti nádobky máte objem nečistot neustále pod kontrolou. Nachází se zde i dva omyvatelné filtry, které lze z nádobky vyjmout a umýt.

Recenze vysavače Bosch BHH Move 5 - filtr a nádoba na prach
Recenze vysavače Bosch BHH Move 5 – filtr a nádoba na prach
Recenze vysavače Bosch BHH Move 5 - filtr a nádoba na prach
Recenze vysavače Bosch BHH Move 5 – filtr a nádoba na prach

V dolní části vysavače se vyskytuje kloub, který umožňuje uložení vysavače ve stojící poloze, a sací hlavice s rotačním kartáčem.

Z hlediska ovládání vysavače si můžete vybrat, zda použijete vysavač tyčový (zde mechanicky volíme dva stupně vysávání, což ovlivňuje výdrž baterie), nebo vysavač ruční (zde držíme spínač po celou dobu vysávání).

Recenze vysavače Bosch BHH Move 5 - ruční vysavač
Recenze vysavače Bosch BHH Move 5 – ruční vysavač

Jak se pracuje s vysavačem Bosch BBH Move 5?

Vysavač Bosch BBH Move 5 je ideální na vysávání plovoucích, vinylových podlah nebo dlažeb. Při nich velice dobře „jezdí“ a perfektně sbírá nečistoty.

Manipulace při vysávání koberců je horší – vysavač sice velice efektivně vysává díky rotačnímu kartáči, ale po koberci už tak pěkně „neklouže“, a vysávání není tak komfortní, neboť je trochu fyzicky náročnější. Proto bych vysavač doporučila především pro domácnosti s uvedenými povrchy, tj. dlažba, lino, vinyl, plovoucí podlaha, a třeba menšími koberečky.

Ovládání bylo zpočátku nezvyklé, neboť sací hlavice není v kloubu stabilní (jako u většiny běžných vysavačů), ale otáčí se. Nicméně po čase už tento rozdíl nepocítíte a toto „točení“ hlavice vnímám spíš jako benefit při změně směru při vysávání (točím pouze zápěstím, nikoliv celým tělem). Vysavač lze pohodlně ovládat jednou rukou a dostanete se s ním i pod vyšší skříně či postele.

Recenze vysavače Bosch BHH Move 5 - hubice s rotačním kartáčem
Recenze vysavače Bosch BHH Move 5 – hubice s rotačním kartáčem

Z hlediska příslušenství vysavač disponuje úzkou sací hlavicí, kterou nasadíte na ruční vysavač. Snadno se tak dostanete třeba mezi skříně nebo v autě mezi sedačky. Tato sací hlavice byla součástí balení, nedokupovali jsme ji.

Nabíjení vysavače trvá cca 14 hodin, vysavač můžete ale použít i dříve (vydrží ale pak kratší dobu). Z hlediska délky vysávání výrobce deklaruje výdrž 22 minut při plném výkonu a pak se výkon sníží a doba se prodlouží na 29 minut. Při nižším výkonu se pak jedná o 32 až 38 minut. Z vlastní zkušenosti můžu říci, že na jedno nabití kompletně vysaji byt 3+1 dvakrát včetně několika jednorázových sání (např. rozdrobená sušenka v kuchyni).

Vysavač byl zakoupen v prosinci roku 2016 a dosud (při téměř každodenním používání) pracuje bez poruchy.

BUDETE POTŘEBOVAT NA SUCHÉ ČIŠTĚNÍ KOBERCŮ:

Zhodnocení vysavače Bosch BHH Move 5

Vysavač zcela splnil mé očekávání, na každodenní rychlý úklid je ideální a je vždy při ruce bez věčného tahání šňůry klasického vysavače. Vysavač proto doporučuji především pro domácnosti s dětmi a domácími zvířaty.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *